Új női nagymesterünk a 2018/2019-es versenyidényben

Csapatunk érősitésére az NB-I/B -ben, az első táblára igazoltuk a fiatal, mongol nagymesternőt, Nomin-Erdene Davaademberel-t. A 19 éves, tehetséges fiatal játékos ifjúsági világbajnok volt a 10 éven aluliak között 2010-ben. Ekkor női FIDE-mesteri címet is szerzett. 2015-ben női nagymesteri és férfi nemzetközi mesteri címet ért el. Családja 2013-ban költözött Európába, jelenleg Magyarországon élnek. Jelenlegi Élő-pontszáma 2367. Az első táblán csapatunkban jól helytállt, 3,5 pontot szerzett 6 mérkőzés során.

Nomin-Erdene Davaademberel fényképe a FIDE-adatlapjáról

Kállai Gábor nagymesterrel szemben a csapatbajnokságon 2019-ben

Új mestereink a 2017/2018-as versenyidényben

Az NB-I/B Maróczy-csoportjában játszó első csapatunk erősítésére az idősebb és az ifjabb Istvanovszki FIDE-mestert igazolta le csapatunk. Számításaink beváltak, hiszen Martin (26) a 6. táblán játszva 8-ból 6 pontot szerzett, míg Kálmán (54) a 10. táblán 7 mérkőzés során 4 pontot gyűjtött be, ezzel mindketten jelentősen hozzájárultak csapatunk dobogós helyezéséhez.

Istvanovszki Martin

Istvanovszki Kálmán

Új mestereink a 2016/2017-es versenyidényben

Az NB-I/B Maróczy-csoportjában újoncként játszó "nagy" csapatunk két új, debreceni kötődésű FIDE-mester igazolásával erősített a 2016/2017-es idényre:

dr. Emődi Barnabás FIDE-mester

1973-ban született, Debrecenben nőtt fel, egyetemi tanulmányai után Miskolcra költözött és ott alapított családot. A Pénzügyőr Sportegyesületből igazolt hozzánk. Jelenlegi értékszáma 2355, legmagasabb értékszáma 2400 fölött volt. Erősorrendünkön a 2. Az őszi idényben 3 játszmából 1,5 pontot szerzett igen erős ellenfelek ellen, jól tartva a 2. táblát.

Leviczky Tibor FIDE-mester

1984-ben született, egyetemi tanulmányait Debrecenben végezte, később itt is telepedett le. A Makói Spartacus Vasas Sportegyesületből igazolt hozzánk. Jelenlegi értékszáma 2333, a legmagasabb 2400 fölött volt. Az erősorrendünkben a 4., 2,5 pontot szerzett veretlenül, 4 játszmából.