Csapatunk 2. helyen végzett a Kolbász Kupa rapid sakkversenyen!

Békéscsabán rendezték meg 2019. november 2-án 4 fős csapatok részére, 15 perces partikkal, 9 fordulóban a versenyt. dr. Emődi, Mester, Deák FIDE-mestereinkből és Szilágyi Norbertból álló csapatunk szerepléséhez szép reményeket fűztünk. A 26 csapat között elért 2. helyezésünk be is váltotta szép reményeinket. A Balog Imre nagymestert felvonultató bajnok csapatot lehetetlen volt megszorítani, toronymagasan nyerte a versenyt.

 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2 
1 6 c06 Kőbányai SC Bp. 9 9 0 0 33,0 0
2 11 c11 Debrecen 9 6 1 2 25,0 0
3 16 c16 Kecskemét TLSE 9 7 0 2 21,0 3
4 1 c01 BBZD+ 9 5 2 2 21,0 4
5 7 c07 Orosházi SE I. 9 4 2 3 20,5 0
6 17 c17 Makói SVSE 9 4 1 4 20,0 0
  19 c19 Oradea Elektrofor(ROU) 9 3 3 3 20,0 0
8 5 c05 Debreceni Sakkbarátok Klubja 9 3 2 4 19,5 0
9 18 c18 Félegyházi Pogácsák 9 4 3 2 19,0 0
  23 c23 Kőbányai SC II. Bp. 9 4 1 4 19,0 0
11 2 c02 Békési TE I. 9 4 2 3 18,5 0
  12 c12 Meritum SE Szeged 9 4 1 4 18,5 0
  20 c20 Maroczy SE Szeged (Serdülő) 9 4 1 4 18,5 0
  24 c24 Akik maradtak Kecskemét 9 4 2 3 18,5 0
15 8 c08 Orosházi SE II. 9 4 0 5 18,0 0
  26 c27 Oradea-II. Electrofor(ROU) 9 3 2 4 18,0 0
17 13 c13 Orosházi Huszárok 9 3 2 4 17,5 0
  22 c22 Hódsakk 9 3 3 3 17,5 0
19 3 c03 Békési TE II. 9 4 1 4 17,0 0
20 14 c14 SakkMatt Szeged (Serdülő) 9 3 2 4 16,5 0
  21 c21 VadVidékiek (Cs.megye) (IFI). 9 3 3 3 16,5 0
22 15 c15 Magyarcsanád 9 0 6 3 14,5 0
23 4 c04 Békési TE (IFI) 9 2 2 5 13,0 0
24 9 c09 Orosházi Titánok (IFI) 9 2 2 5 12,0 0
25 10 c10 Jankay Tibor Isk. Bcs (IFI) 9 2 1 6 10,5 0
26 25 c26 Evangélikus Isk Bcs(Serdülő) 9 0 1 8 5,0 0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Manually input (after Tie-Break matches)

 

Team-Composition with round-results

 
  2. c11 Debrecen (RtgAvg:2240, TB1: 25 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games
1 FM Emodi Barnabas 2339 HUN 706574 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 5,0 9
2 FM Mester Gyula 2426 HUN 704008 1 1 1 1 0 1 1 1 ½ 7,5 9
3 FM Deak Sandor 2281 HUN 702838 1 1 ½ 0 0 1 1 1 0 5,5 9
4   Szilagyi Norbert 1912 HUN 768910 1 1 1 0 0 1 1 1 1 7,0 9

Player info

Emodi Barnabas FM 2339 HUN Rp:2215
Rd. SNo   Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 30 CM Miszler Levente 1991 HUN 5,5 w 1 1
2 26   Borsi Imre 1972 HUN 5,0 s ½ 1
3 9   Leszko Bence 1742 HUN 6,0 w ½ 1
4 8 GM Balog Imre 2602 HUN 9,0 s 0 1
5 2   Udvardi Zalan 2018 HUN 5,0 w 1 1
6 46 FM Samu Gabor Jr. 2322 HUN 5,5 s ½ 1
7 94 FM Horvath Zsolt 2353 HUN 5,0 w ½ 1
8 98 IM Soos Arpad 2342 HUN 7,0 s ½ 1
9 78 IM Meszaros Andras 2207 HUN 4,0 w ½ 1
Mester Gyula FM 2426 HUN Rp:2280
Rd. SNo   Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 102   Ferenczi Bela Istvan 1794 HUN 4,0 s 1 2
2 27   Abraham Zoltan 1813 HUN 5,0 w 1 2
3 10   Papp Bence 1870 HUN 3,5 s 1 2
4 64 IM Krizsany Laszlo 2416 HUN 7,0 w 1 2
5 3   Tubak Daniel 1990 HUN 5,5 s 0 2
6 47   Visnyei Illes 2004 HUN 3,0 w 1 2
7 95 WFM Demeter Dorina 1831 HUN 5,0 s 1 2
8 99 IM Brandics Jozsef 2195 HUN 6,0 w 1 2
9 79 FM Volosin Vladimir 2151 HUN 5,5 s ½ 2
Deak Sandor FM 2281 HUN Rp:1930
Rd. SNo   Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 31   Divald Tamas 1735 HUN 4,0 w 1 3
2 29   Csikos Adam 1291 HUN 3,5 s 1 3
3 11 AIM Daroczi Donat 1502 HUN 3,0 w ½ 3
4 63   Polyik Peter 2098 HUN 9,0 s 0 3
5 4   Palotai Bendeguz 1717 HUN 4,5 w 0 3
6 48   Gosztolya Ferenc Dr. 1923 HUN 4,0 s 1 3
7 96 FM Restas Peter 2199 HUN 6,0 w 1 3
8 100 FM Csala Imre 2093 HUN 4,0 s 1 3
9 80   Gyori Szabolcs 2090 HUN 7,0 w 0 3
Szilagyi Norbert 1912 HUN Rp:2020
Rd. SNo   Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 32   Meljan David 1861 HUN 5,0 s 1 4
2 28   Monus Imre 0 HUN 4,0 w 1 4
3 12   Tapodi Norman Lajos 1693 HUN 6,0 s 1 4
4 65 FM Korpics Zsolt 2301 HUN 8,0 w 0 4
5 5   Koszta Benedek 1541 HUN 6,0 s 0 4
6 49   Balog Imre 1833 HUN 6,0 w 1 4
7 97   Csikos Mihaly 1971 HUN 4,0 s 1 4
8 101   Lovas Daniel Dr. 2039 HUN 4,0 w 1 4
9 81   Biro Istvan 1965 HUN 4,0 s 1 4

Board Pairings

Round 1 on 2019/11/02 at 10.20
Bo. 11
 
  c11 Debrecen
- 24
 
  c24 Akik maradtak Kecskemét
4 : 0
11.1 FM
  Emodi, Barnabas
- CM
  Miszler, Levente
1 - 0
11.2 FM
  Mester, Gyula
-  
  Ferenczi, Bela Istvan
1 - 0
11.3 FM
  Deak, Sandor
-  
  Divald, Tamas
1 - 0
11.4  
  Szilagyi, Norbert
-  
  Meljan, David
1 - 0
Round 2 on 2019/11/02 at 11.00
Bo. 22
 
  c22 Hódsakk
- 11
 
  c11 Debrecen
½ :3½
3.1  
  Borsi, Imre
- FM
  Emodi, Barnabas
½ - ½
3.2  
  Abraham, Zoltan
- FM
  Mester, Gyula
0 - 1
3.3  
  Csikos, Adam
- FM
  Deak, Sandor
0 - 1
3.4  
  Monus, Imre
-  
  Szilagyi, Norbert
0 - 1
Round 3 on 2019/11/02 at 11.40
Bo. 11
 
  c11 Debrecen
- 12
 
  c12 Meritum SE Szeged
3 : 1
1.1 FM
  Emodi, Barnabas
-  
  Leszko, Bence
½ - ½
1.2 FM
  Mester, Gyula
-  
  Papp, Bence
1 - 0
1.3 FM
  Deak, Sandor
- AIM
  Daroczi, Donat
½ - ½
1.4  
  Szilagyi, Norbert
-  
  Tapodi, Norman Lajos
1 - 0
Round 4 on 2019/11/02 at 12.20
Bo. 6
 
  c06 Kőbányai SC Bp.
- 11
 
  c11 Debrecen
3 : 1
1.1 GM
  Balog, Imre
- FM
  Emodi, Barnabas
1 - 0
1.2 IM
  Krizsany, Laszlo
- FM
  Mester, Gyula
0 - 1
1.3  
  Polyik, Peter
- FM
  Deak, Sandor
1 - 0
1.4 FM
  Korpics, Zsolt
-  
  Szilagyi, Norbert
1 - 0
Round 5 on 2019/11/02 at 14.00
Bo. 11
 
  c11 Debrecen
- 1
 
  c01 BBZD+
1 : 3
2.1 FM
  Emodi, Barnabas
-  
  Udvardi, Zalan
1 - 0
2.2 FM
  Mester, Gyula
-  
  Tubak, Daniel
0 - 1
2.3 FM
  Deak, Sandor
-  
  Palotai, Bendeguz
0 - 1
2.4  
  Szilagyi, Norbert
-  
  Koszta, Benedek
0 - 1
Round 6 on 2019/11/02 at 14.40
Bo. 2
 
  c02 Békési TE I.
- 11
 
  c11 Debrecen
½ :3½
3.1 FM
  Samu, Gabor Jr.
- FM
  Emodi, Barnabas
½ - ½
3.2  
  Visnyei, Illes
- FM
  Mester, Gyula
0 - 1
3.3  
  Gosztolya, Ferenc Dr.
- FM
  Deak, Sandor
0 - 1
3.4  
  Balog, Imre
-  
  Szilagyi, Norbert
0 - 1
Round 7 on 2019/11/02 at 15.20
Bo. 11
 
  c11 Debrecen
- 17
 
  c17 Makói SVSE
3½: ½
2.1 FM
  Emodi, Barnabas
- FM
  Horvath, Zsolt
½ - ½
2.2 FM
  Mester, Gyula
- WFM
  Demeter, Dorina
1 - 0
2.3 FM
  Deak, Sandor
- FM
  Restas, Peter
1 - 0
2.4  
  Szilagyi, Norbert
-  
  Csikos, Mihaly
1 - 0
Round 8 on 2019/11/02 at 16.20
Bo. 16
 
  c16 Kecskemét TLSE
- 11
 
  c11 Debrecen
½ :3½
2.1 IM
  Soos, Arpad
- FM
  Emodi, Barnabas
½ - ½
2.2 IM
  Brandics, Jozsef
- FM
  Mester, Gyula
0 - 1
2.3 FM
  Csala, Imre
- FM
  Deak, Sandor
0 - 1
2.4  
  Lovas, Daniel Dr.
-  
  Szilagyi, Norbert
0 - 1
Round 9 on 2019/11/02 at 17.00
Bo. 11
 
  c11 Debrecen
- 7
 
  c07 Orosházi SE I.
2 : 2
2.1 FM
  Emodi, Barnabas
- IM
  Meszaros, Andras
½ - ½
2.2 FM
  Mester, Gyula
- FM
  Volosin, Vladimir
½ - ½
2.3 FM
  Deak, Sandor
-  
  Gyori, Szabolcs
0 - 1
2.4  
  Szilagyi, Norbert
-  
  Biro, Istvan
1 - 0