XIII. alkalommal rendezte meg a Debreceni Sakkbarátok Klubja a Csete-Szemesi Attila Emlékversenyt Debrecenben, 2019. október 23-án. 

 

A versenyen 4 fős csapatok indulhattak, az eredmények egyéniben is értékelésre kerültek. A csapatverseny 10, míg az egyéni verseny 5 perces játékidővel zajlott.

Csete-Szemesi Attilára (1969-2007), a fiatalon elhunyt debreceni sakkozóra és pedagógusra emlékeztek a sakkozók ezen a napon.

Egyesületünk növendékei is részt vettek a versenyen, részletes eredmények:

 Tran Dávid 8 forduló során 7 pontot szerzett, veretlenül.

 

Ranking crosstable

 

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9  TB1   TB2   TB3 
1 DSBK tanárok  *  2 3 1 4 4 4 25,0 0 88,3
2 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 2  *  3 1 2 4 21,5 0 85,8
3 He1! 1 ½  *  3 4 3 20,0 2 77,5
4 Debreneni Sakkiskola IFI 3 1  *  3 3 20,0 0 63,5
5 Jóarcúak 0 3 1  *  2 3 4 19,0 0 73,3
6 Hajdúszoboszlói Sakkiskola vegyes 0 ½ 1 2  *  2 4 13,5 0 29,3
7 DSBK megyei 0 2 0 1 1 2  *  2 10,5 0 27,8
8 Nagyrábé ½ 0 ½ ½ 2  *  2 8,5 0 8,3
9 HSSE ½ ½ 1 ½ 0 0 2  *  6,0 0 4,3

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break (with real points)

 

Team-Composition with round-results

  1. DSBK tanárok (RtgAvg:2100, TB1: 25 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Forgacs Jozsef 2218 HUN ½ ½ 1 1 ½ 1   1 0 5,5 8 1823
2   Kanyadi Zoltan 2150 HUN 1 1 1 1 0 1   1 1 7,0 8 1778
3   Szava Miklos 2032 HUN 1 1 1 1 0 1   ½ 0 5,5 8 1663
4   Uj Imre Attila 1998 HUN 1 ½ 1 1 ½ 1   1 1 7,0 8 1552
  2. Hajdúszoboszlói Sakkiskola (RtgAvg:1853, TB1: 21,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Szente Varga Fruzsina 2048 HUN 1   1 1 1 1 1 1 1 8,0 8 1844
2   Orosz Laszlo 1962 HUN 1   1 1 0 0 0 0 0 3,0 8 1828
3   Herka Dominik 1772 HUN 1   ½ 1 0 0 1 ½ 1 5,0 8 1709
4   Csirkes Andras 1628 HUN 1   1 ½ 0 1 1 1 0 5,5 8 1598
  3. He1! (RtgAvg:2067, TB1: 20 / TB2: 2)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Cselenyi Balazs 2237 HUN ½ ½ 1 0 1   1 1 1 6,0 8 1820
2   Kelemen Imre 2070 HUN 1 0 1 0 1   1 1 ½ 5,5 8 1788
3   Debreceni Mate 1887 HUN 1 0 ½ 0 0   1 1 0 3,5 8 1695
4   Horvath Karoly 2072 HUN 1 ½ 0 ½ 1   0 1 1 5,0 8 1543
  4. Debreneni Sakkiskola IFI (RtgAvg:1766, TB1: 20 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Szilagyi Norbert 1912 HUN 1 1   0 ½ 1 0 1 0 4,5 8 1861
2   Tran David 1752 HUN ½ 1   1 1 1 1 1 ½ 7,0 8 1827
3   Majoros Rozsa Evelin 1814 HUN 0 1   1 1 1 0 ½ 1 5,5 8 1690
4   Balogh Akos 1586 HUN 0 0   1 ½ ½ 0 1 0 3,0 8 1626
  5. Jóarcúak (RtgAvg:1974, TB1: 19 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Egri Laszlo 2100 HUN 0 0 0 1 0 1 0   1 3,0 8 1837
2 AGM Keseru Tibor 1836 HUN ½ 0 0 ½ 1 1 0   1 4,0 8 1817
3   Kiss Gergely Dr. 1983 HUN 1 1 0 1 1 1 0   0 5,0 8 1669
4   Ats Laszlo Gyorgy 1975 HUN 1 1 0 1 1 1 1   1 7,0 8 1577
  6. Hajdúszoboszlói Sakkiskola vegyes (RtgAvg:1544, TB1: 13,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Soros Gabor Mario 1938 HUN ½ 1 1 1   0 1 0 1 5,5 8 1902
2   Palacio Perez Pelayo 1894 ESP 0 1 1 0   0 1 1 1 5,0 8 1836
3   Holacsik Andras 1343 HUN 0 0 0 0   0 ½ ½ 1 2,0 8 1763
4   Hajdu Franciska 0 HUN 0 0 0 0   0 0 0 1 1,0 8 1677
  7. DSBK megyei (RtgAvg:1522, TB1: 10,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Szolnok Miklos 0 HUN   0   0   0 0 0 0 0,0 6 2008
2   Makai Jozsef 1354 HUN   0 0 0 1   ½ 0 0 1,5 7 1863
3   Sarvari Peter 1567 HUN   0 0 0 1 1 1   1 4,0 7 1834
4   Torok Laszlo 1673 HUN   1 1   0 1 1 0 0 4,0 7 1603
5   Fekete Istvan 1494 HUN     1 0 0 0   0   1,0 5 1672
  8. Nagyrábé (RtgAvg:1749, TB1: 8,5 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Bondar Istvan 1812 HUN 0 0 0 0 0 0 0 0   0,0 8 1918
2   Vass Laszlo 1867 HUN 0 1 0 ½ 0 0 0 0   1,5 8 1840
3   Herczeg Laszlo 1656 HUN 0 0 ½ 0 1 0 ½ ½   2,5 8 1723
4   Szabo Lajos 1661 HUN 0 1 1 0 1 ½ 1 0   4,5 8 1594
  9. HSSE (RtgAvg:1326, TB1: 6 / TB2: 0)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1   Schnitchen Laszlo 1534 HUN ½ 1 0   0 0 1 0 0 2,5 8 1908
2   Aranyasz Robert 1486 HUN 0 0 0   0 0 ½ 0 0 0,5 8 1861
3   Mihaly Ferenc 1283 HUN 0 1 ½   1 0 0 ½ 0 3,0 8 1757
4   Gallof Csaba 0 HUN 0 0 0   0 0 0 0 0 0,0 8 1699
 
 
 

 

Az egyéni verseny eredménye:

 

Final Ranking after 11 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 FM Borsavolgyi Tamas HUN 2162 8,5 0,0 37,75 8
2 2   Ats Laszlo Gyorgy HUN 2092 7,0 0,0 29,00 7
3 11   Kelemen Imre HUN 2075 6,0 2,0 29,00 6
4 8   Kiss Gergely Dr. HUN 2113 6,0 1,0 22,50 5
5 7   Cselenyi Balazs HUN 2219 6,0 0,0 23,00 6
6 10   Tran David HUN 1946 5,5 0,0 27,50 4
7 4   Kanyadi Zoltan HUN 1897 4,5 1,0 18,25 4
8 6   Palacio Perez Pelayo ESP 1929 4,5 0,0 18,50 4
9 3   Horvath Karoly HUN 2128 3,0 1,0 8,50 3
10 9   Debreceni Mate HUN 1877 3,0 0,0 11,50 3
11 5   Torok Laszlo HUN 1502 1,0 0,0 5,50 1

Annotation:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: The greater number of victories (variable)