Berekfüdőn 2019. szeptember 18-21. között rendezték meg a hagyományos őszi opent, két csoportban, 2000 Élő-pont alattiaknak és felettieknek.

 

 Egyesületünket Szegedy Mátyás, Szilágyi Norbert és Tran Dávid képviselte. Dávid sajnos 2 forduló kihagyására kényszerült, így nem szólhatott bele az előkelőbb helyezésekbe.

 

A 2000 Élő-pont feletti csoportban Szilágyi Norbert a 9. helyen végzett.

Final Ranking crosstable after 7 Rounds

Rk.   Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 IM To Nhat Minh 2363 HUN 9b1 5w1 4b½ 19w1 2b½ 3w1 8b½ 5,5 26,5 30,0 2524
2 FM Marosi Levente 2225 HUN 15b1 20w½ 16b1 4w½ 1w½ 7b1 3b½ 5,0 25,5 28,0 2427
3   Geher Koppany 2255 HUN 16b½ 6w1 19b½ 9w1 4b1 1b0 2w½ 4,5 26,5 30,0 2419
4   Csati Oliver 2223 HUN 24w1 10b1 1w½ 2b½ 3w0 6b1 7w½ 4,5 26,5 27,0 2339
5   Udvardi Zalan 2179 HUN 22w1 1b0 10w½ 6b0 23w1 17b1 13w1 4,5 22,0 23,5 2186
6   Kristofori Attila 2001 UKR 7w½ 3b0 23w1 5w1 8b1 4w0 9b½ 4,0 25,5 28,0 2271
7 IM Borsos Bogdan 2210 UKR 6b½ 14w½ 20b1 8w½ 19b1 2w0 4b½ 4,0 24,5 27,0 2290
8 FM Ongut Tamas Gunes 2242 HUN 10w0 24b1 15w1 7b½ 6w0 14b1 1w½ 4,0 24,0 24,5 2193
9   Szilagyi Norbert 2110 HUN 1w0 22b1 21w1 3b0 10w1 13b½ 6w½ 4,0 23,0 24,5 2162
10 AIM Kovacsy Barnabas 2087 HUN 8b1 4w0 5b½ 14w½ 9b0 21w1 17w½ 3,5 23,5 25,5 2115
11   Felmery Mate 2186 HUN 17b1 19w0 18b½ 16w½ 14b½ 15w½ 12b½ 3,5 21,5 24,5 2118
12 FM Borsavolgyi Tamas 2204 HUN 19w0 17b0 22w1 15b½ 18w1 16b½ 11w½ 3,5 21,0 22,5 2067
13 IM Ianov Viktor 2316 UKR 18w0 15b0 24w1 21b1 17b1 9w½ 5b0 3,5 21,0 21,5 1978
14   Fule Simon 2149 HUN 23w½ 7b½ 17w½ 10b½ 11w½ 8w0 20b1 3,5 20,5 23,0 2104
15 FM Frink Ferenc 2079 HUN 2w0 13w1 8b0 12w½ 22b1 11b½ -0 3,0 23,5 25,0 2087
16 WFM Demeter Dorina 2096 HUN 3w½ 23b1 2w0 11b½ 20w½ 12w½ -0 3,0 23,0 25,5 2167
17   Bernath Bence 1941 HUN 11w0 12w1 14b½ 20b1 13w0 5w0 10b½ 3,0 22,0 24,5 2040
18   Tran David 2102 HUN 13b1 -0 11w½ -0 12b0 20w½ 24w1 3,0 21,5 22,0 2028
19   Samu Sorin-Mihai 1974 ROU 12b1 11b1 3w½ 1b0 7w0 -0 -0 2,5 25,0 28,5 2290
20   Juhasz Agoston 2165 HUN 21b1 2b½ 7w0 17w0 16b½ 18b½ 14w0 2,5 23,0 25,0 2017
21   Frank Jozsef 1868 HUN 20w0 -1 9b0 13w0 24b1 10b0 22w½ 2,5 17,5 18,0 1737
22   Nagy Gabor 1876 HUN 5b0 9w0 12b0 -1 15w0 24b½ 21b½ 2,0 19,0 19,5 1701
23   Farkas Otto Jr. 1826 HUN 14b½ 16w0 6b0 24w1 5b0 -0 -0 1,5 21,0 21,5 1916
24   Csorsz Ferenc 2005 HUN 4b0 8w0 13b0 23b0 21w0 22w½ 18b0 0,5 20,5 22,0 1568

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Recursive Ratingperformance

 

 

A 2000 Élő-pont alattiak mezőnyében Szegedy Mátyás az 5. helyen végzett.

Final Ranking crosstable after 7 Rounds

Rk.   Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3 
1   Muller Wilhelm 1882 ROU 27w1 17b½ 25w½ 37b1 6w1 16b1 2w1 6,0 25,0 28,0 2175
2   Gyurika Tamas 1864 HUN 33b1 8w1 22b1 24w1 9b1 5w½ 1b0 5,5 28,0 31,5 2137
3   Verciuc Nicolae 1858 ROU 41w1 9b0 27w1 13b1 38w1 4b½ 5b1 5,5 25,5 28,5 2064
4   Bolyki Istvan 1805 HUN 51b1 5w½ 14b½ 43w1 26b1 3w½ 9b1 5,5 25,5 27,5 2077
5   Szegedy Matyas 1926 HUN 53w1 4b½ 39w1 10b1 7w1 2b½ 3w0 5,0 29,0 31,5 2042
6   Rabovszky Gyorgy 1696 HUN 56w½ 44b1 17w1 15b½ 1b0 24w1 18w1 5,0 24,5 26,0 1922
7   Schubert Gyula 1998 HUN 46w½ 13b½ 20w1 25b1 5b0 26w1 14b1 5,0 24,0 26,5 1923
8   Simai Laszlo 1754 HUN 50w1 2b0 30w½ 31b1 18w½ 37b1 16w1 5,0 23,5 25,5 1924
9   Szunyogh Istvan 1777 HUN 29b1 3w1 15w½ 18b1 2w0 19b1 4w0 4,5 28,5 32,0 2033
10   Szabo Ervin 1799 HUN 44w½ 40b1 12b1 5w0 29b1 14w½ 11b½ 4,5 24,5 27,5 1852
11   Wunder Tamas-Gabor 1664 ROU 34w½ 37b0 40w1 17b1 32b1 35w½ 10w½ 4,5 23,0 26,0 1819
12   Illes David Mark 1918 HUN 13w½ 46b1 10w0 45b1 19w0 28b1 25w1 4,5 22,0 24,5 1783
13   Balatoni Gyorgy 1663 HUN 12b½ 7w½ 42b1 3w0 21w1 15b½ 17w½ 4,0 27,0 29,0 1840
14   Nagy Szilard 1791 HUN 40w½ 56b1 4w½ 28b½ 23w1 10b½ 7w0 4,0 25,5 27,0 1746
15   Balog Imre 1846 HUN 38b1 26w1 9b½ 6w½ 16b0 13w½ 22b½ 4,0 25,0 28,5 1887
16   Kiripolszky Tamas 1840 HUN 28w1 25b½ 37w½ 39b1 15w1 1w0 8b0 4,0 25,0 28,0 1890
17   Kardos-Szabo Imre 1803 HUN 48b1 1w½ 6b0 11w0 51b1 43w1 13b½ 4,0 25,0 27,0 1826
18   Somogyi Gabor 1851 HUN 55b1 36w1 24b½ 9w0 8b½ 38w1 6b0 4,0 25,0 26,5 1810
19   Kovalcsik Zoltan 1792 HUN 31b½ 43w½ 29b½ 55w1 12b1 9w0 24b½ 4,0 22,5 24,0 1777
20   Vizkeleti Pal 1661 HUN 21w0 47b1 7b0 51w½ 30w1 23b½ 37b1 4,0 22,0 24,0 1741
21   Pal Ferenc 1900 HUN 20b1 24w0 51b1 26w0 13b0 48w1 39b1 4,0 20,5 22,5 1724
22   Merena Laszlo 1812 HUN 54b1 42w1 2w0 38b0 27w½ 45b1 15w½ 4,0 20,5 22,0 1676
23   Ganze Laszlo 1982 HUN 26b0 54w1 55b½ 36w1 14b0 20w½ 41b1 4,0 19,5 21,0 1585
24   Ferenczi Bela Istvan 1804 HUN 47w1 21b1 18w½ 2b0 28w½ 6b0 19w½ 3,5 26,0 28,5 1780
25   K. Szabo Jozsef 1710 HUN 52b1 16w½ 1b½ 7w0 43b½ 29w1 12b0 3,5 26,0 27,5 1776
26   Matyassy Lazar 1682 HUN 23w1 15b0 52w1 21b1 4w0 7b0 31w½ 3,5 26,0 27,5 1725
27   Firnigel Janos 1654 HUN 1b0 48w1 3b0 49w1 22b½ 32w0 44b+ 3,5 24,5 26,5 1654
28   Kozma Jeno 1593 HUN 16b0 57w1 35b1 14w½ 24b½ 12w0 36b½ 3,5 23,5 24,5 1564
29   Kiraly Lilla Virag 1407 HUN 9w0 41b1 19w½ 34b1 10w0 25b0 47w1 3,5 23,0 25,5 1716
30   Toth Lili 1516 HUN -0 33w1 8b½ 32w0 20b0 51w1 43b+ 3,5 23,0 25,0 1726
31   Toth Gergely 1475 HUN 19w½ 34b½ 36b½ 8w0 33b½ 55w1 26b½ 3,5 23,0 24,5 1667
32   Botos Jozsef 1849 HUN 39w0 45b½ 44w1 30b1 11w0 27b1 -0 3,5 21,5 24,0 1717
33   Herczeg Marcell 1634 HUN 2w0 30b0 47w½ 44b1 31w½ 34b½ 45w1 3,5 21,5 24,0 1674
34   Palvolgyi Istvan 1925 HUN 11b½ 31w½ 38b0 29w0 49b1 33w½ 40w1 3,5 21,5 23,5 1634
35   Juhasz Nagy Sandor 1810 HUN 45w1 39b0 28w0 52b1 41w1 11b½ -0 3,5 21,0 22,5 1586
36   Szucs Ferenc 1692 HUN 49w1 18b0 31w½ 23b0 47w1 40b½ 28w½ 3,5 20,5 22,5 1563
37   Vass Laszlo 1693 HUN 43b½ 11w1 16b½ 1w0 39b1 8w0 20w0 3,0 26,5 29,5 1811
38   Domonkos Jozsef 1593 HUN 15w0 49b1 34w1 22w1 3b0 18b0 -0 3,0 25,0 27,0 1725
39   Gazsovics Bela 1598 HUN 32b1 35w1 5b0 16w0 37w0 53b1 21w0 3,0 24,0 26,5 1694
40   Farkas Imre 1464 HUN 14b½ 10w0 11b0 54w1 55b1 36w½ 34b0 3,0 21,5 23,0 1545
41   Muranyi Geza 1632 HUN 3b0 29w0 57b1 42w1 35b0 46b1 23w0 3,0 21,5 22,5 1417
42   Kocsis Istvan 1146 HUN -1 22b0 13w0 41b0 46w0 54b1 53w+ 3,0 18,5 20,0 1277
43   Papp Regina 1285 HUN 37w½ 19b½ 46w1 4b0 25w½ 17b0 30w- 2,5 23,5 26,0 1734
44   Aranyasz Robert 1486 HUN 10b½ 6w0 32b0 33w0 56b1 52w1 27w- 2,5 22,0 23,5 1551
45   Kerti Janos 1588 HUN 35b0 32w½ 56b1 12w0 50b1 22w0 33b0 2,5 22,0 23,5 1474
46   Burinda Gabor 1685 HUN 7b½ 12w0 43b0 48w½ 42b1 41w0 49b½ 2,5 20,0 22,0 1437
47   Szasz Ferenc 1544 HUN 24b0 20w0 33b½ 56w1 36b0 50w1 29b0 2,5 20,0 21,5 1480
48   Kurucz Janos 1519 HUN 17w0 27b0 53w½ 46b½ 57w1 21b0 51w½ 2,5 18,0 19,0 1352
49   Pillar Pal 1179 HUN 36b0 38w0 -1 27b0 34w0 57b1 46w½ 2,5 18,0 19,0 1242
50   Ferku Donat 1389 HUN 8b0 55w0 54b1 53w½ 45w0 47b0 -1 2,5 15,5 17,0 1277
51   Vamosi Peter Istvan 1585 HUN 4w0 53b1 21w0 20b½ 17w0 30b0 48b½ 2,0 23,5 26,0 1540
52   Kecze Lajos 1379 HUN 25w0 -1 26b0 35w0 53b0 44b0 57w1 2,0 19,0 20,0 1165
53   Major Norbert 1665 HUN 5b0 51w0 48b½ 50b½ 52w1 39w0 42b- 2,0 17,5 19,0 1393
54   Igaz Geza 1592 HUN 22w0 23b0 50w0 40b0 -1 42w0 55b1 2,0 16,5 17,5 1181
55   Onodi Miklos 1620 HUN 18w0 50b1 23w½ 19b0 40w0 31b0 54w0 1,5 20,5 22,0 1326
56   Konya Istvan 1357 HUN 6b½ 14w0 45w0 47b0 44w0 -1 -0 1,5 19,5 20,5 1275
57   Toth Fanni 0 HUN -0 28b0 41w0 -1 48b0 49w0 52b0 1,0 16,5 18,0 555

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Recursive Ratingperformance