Mongólia & Magyarország - Barátság Kupa sakkverseny sorozat korcsoportos rapid versenyét rendezték meg Debrecenben, az Újkerti Közösségi Házban, 2019.09.15-én.

A verseny megnyitóján Juhász Mihály, a verseny szervezője köszöntötte a megjelent vendégeket. A megnyitót megtisztelte jelenlétével - többek között - Batbayar Zinamyater, Mongólia nagykövete, Enkbaatar Uizibadrakh, a Titem Kft. ügyvezetője és Nomin-Erdene Davaademberel, a 18 éves nemzetközi mester-nő, a (férfi) nagymesteri cím várományosa.

A megjelentek legnagyobb meglepetésére a nagykövet úr hibátlan, ékes magyarsággal nyitotta meg a versenyt, kiemelve a mongol-magyar rokonságot és barátságot. 

A Titem Kft. ügyvezetője - a jelenlévők nagy örömére - támogatásáról biztosította a versenysorozatot, így további versenyek kerülhetnek megrendezésre a mongol-magyar barátság jegyében.

 

Batbayar Zinamyater, Mongólia nagykövete hibátlan magyarsággal köszöntötte a résztvevőket

 

 

Enkbaatar Uizibadrakh, a Titem Kft. ügyvezetője (balról) bejelentését tapssal fogadták.

 

 

 

 Az összevont U14-U18 csoport végeredménye.

Kovács László növendékünk bizonyult a legjobbnak.

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1   Kovács László HUN 1683 Debreceni Sakkiskola Egyesület 6,5 0,0 21,5 27,5
2 6   Fazekas Istvan HUN 0   5,0 0,0 26,0 22,0
3 8   Khaschuluu Sereglenbataar HUN 0   4,0 0,0 26,5 14,0
4 3   Fésüs Marcell HUN 1426   4,0 0,0 25,0 15,0
5 2   Nagy Bettina HUN 1542   4,0 0,0 24,5 15,0
6 4   Nagy Károly Péter HUN 1306 Debreceni Sakkiskola 4,0 0,0 20,0 13,0
7 7   Filetóth Botond HUN 0 Nyese 3,5 0,0 25,0 13,5
8 5   Menyhárt Tamás HUN 1064   3,0 0,0 25,0 13,0
9 9   Szőke Nóra HUN 0 Nyese 1,0 0,0 25,5 7,0

Annotation:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Fide Tie-Break

 

 

 

Az U12 csoportban a mongol kislány bizonyult a legjobbnak!

Final Ranking after 7 Rounds

 

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1   Nandin-Erdene Davaademberel HUN 1581   5,5 0,0 28,5 20,5
2 11   Magyar Gergo HUN 0   5,0 0,0 28,5 22,5
3 3   Kiss Marcell Antal HUN 1169   4,5 0,5 26,0 20,0
4 13   Tar Zsombor HUN 0   4,5 0,5 25,5 17,0
5 10   Laskai Gábor HUN 0 Nyese 4,0 0,0 28,5 19,5
6 4   Henczel Donat HUN 1154   4,0 0,0 24,0 16,0
7 12   Szép Ádám Attila HUN 0   4,0 0,0 24,0 15,0
8 6   Biro Beata HUN 0   4,0 0,0 23,5 16,0
9 7   Fazekas Tünde HUN 0   4,0 0,0 21,5 13,0
10 5   Békési Áron HUN 0   3,0 0,0 21,0 9,0
11 9   Gyuricsku Márton HUN 0   2,5 0,0 22,5 11,5
12 2   Papp Mate HUN 1358   2,0 1,0 23,5 10,0
13 8   Gulyas Gabor Zeno HUN 0   2,0 0,0 19,5 6,0

Annotation:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Fide Tie-Break

 

Az U10 csoportban Gencsi Dávid Sándor növendékünk 2. helyezést ért el!

Final Ranking after 7 Rounds

 

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 6   Ferku Donát HUN 0 Nyíregyházi Sportcentrum 6,0 0,0 28,5 23,0
2 1   Gencsi Dávid Sándor HUN 1038   5,5 0,0 27,5 21,0
3 2   Berényi Krisztián HUN 0   4,0 0,0 28,5 22,0
4 4   Bodnár Attila Róbert HUN 0   4,0 0,0 28,5 16,0
5 11   Pető Dávid HUN 0   4,0 0,0 27,0 18,0
6 5   Fazekas Dávid HUN 0   4,0 0,0 24,5 14,0
7 8   Juhász Edmond HUN 0   3,5 0,0 23,5 15,0
8 12   Takács Armand Roland HUN 0   3,5 0,0 21,5 13,5
9 10   Nagy Mate Lajos HUN 0   3,5 0,0 19,5 9,5
10 9   Maral Erdene HUN 0   2,0 1,0 20,5 8,0
11 7   Gulyás Maja HUN 0   2,0 0,0 22,0 8,0
12 3   Bíró Szilárd HUN 0   0,0 0,0 22,5 0,0

Annotation:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Fide Tie-Break

 

Az U8 csoport végeredménye

Final Ranking after 10 Rounds

 

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 4   Kovács Ábel HUN 0 Szatmárnémeti Vointa Sakk Egye 9,0 0,0 42,0 46,0
2 3   Kovács Balázs HUN 0 Szatmárnémeti Vointa Sakk Egye 7,5 0,0 45,0 39,0
3 6   Biró Csilla HUN 0 Debreceni Sakkiskola 4,5 0,0 51,0 28,5
4 2   Vass Tamás HUN 0 Hajdúböszörményi Se 4,0 0,0 52,0 25,0
5 1   Margade Erdene HUN 0   3,0 0,0 54,0 18,0
6 5   Itgel Enkhbaatar HUN 0   2,0 0,0 56,0 8,5

Annotation:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Fide Tie-Break