Nomin-Erdene Davaademberel és Mester Gyula sikere a XI. Debreceni Sakk Karneválon!

A hagyományos, nyári debreceni sakkverseny a XI. alkalommal került megrendezésre városunkban, az 50. Debreceni Virágkarnevál előfutáraként. A hagyományos open mellett rapid és schnell versenyt is rendeztek. Egyesületünket számos, kisebb-nagyobb növendékünk, valamint két mesterünk képviselte. Nomin-Erdene Davaademberel és Mester Gyula a verseny több csoportjában is kiváló eredményt ért el! A "B"-csoportban, a gyerek versenyen Nagy Károly Péter növendékünk végzett az élen!

 

A fő openen mestereink végeztek az első két helyen!

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  K rtg+/-
1 2 IM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2367 Debreceni Sakkiskola Egyesület 6,0 32,0 25,5 2378 10 9,5
2 3 FM Mester Gyula HUN 2347 Debreceni Sakkiskola Egyesület 5,5 33,5 23,5 2297 10 5,9
3 1 IM To Nhat Minh HUN 2388 Szigetszentmiklósi Sakk Egylet Egye 5,5 32,0 24,0 2310 10 2,7
4 4 FM Gal Jozsef Istvan HUN 2337 Hajdúböszörményi SE 5,0 31,0 22,0 2194 20 -0,8
5 5 FM Levay Sorin ROU 2175 Energia Sport Club Gyöngyös 5,0 30,5 22,0 2070 20 5,6
6 13   Herka Dominik HUN 1808 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 5,0 24,5 18,0 1780 20 0,8
7 8   Muranyi Peter HUN 1908 Tabáni Spartacus 4,5 31,0 20,5 1996 40 33,6
8 16   Safrany Istvan HUN 1632 Balkányi Sport Egyesület 4,5 22,5 16,5 1668 20 11,6
9 9 AGM Keseru Tibor HUN 1882 Püspökladányi MÁV SK 4,0 30,0 18,0 1947 20 12,2
10 6   Szilagyi Norbert HUN 2136 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,0 29,5 18,5 1974 40 -31,6
11 17   Nandin-Erdene Davaademberel HUN 1597 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,0 26,5 18,0 1848 40 47,2
12 11   Monduk Ferenc HUN 1857 Csepeli Testedző Kör 4,0 26,5 17,5 1933 40 27,6
13 7   Balogh Akos HUN 1974 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,0 25,5 17,5 1839 40 -27,6
14 10   Magi Tibor HUN 1878 Nádudvari Sakk Sport Egyesület 4,0 25,5 16,0 1663 20 -21,0
15 22   Monduk Laszlo HUN 1425 Sporterő Nemzetközi Sportegyesület 4,0 24,0 13,5 1718 40 56,0
16 30   Aranyi Sandor Csaba HUN 0 Debreceni Sakkbarátok Klubja 3,5 23,5 12,5 1481    
17 20   Toth Gergely HUN 1464 Hajdúböszörményi SE 3,5 20,5 10,5 1460 40 -27,6
18 18   Gaal Miklos HUN 1589 Putnoki VSE 3,0 28,5 13,0 1626 20 -7,8
19 12   Davaademberel Purevdorj MGL 1830 Debreceni Sakkiskola Egyesület 3,0 27,0 15,0 1685 20 -14,0
20 14   Kardos Levente HUN 1684 Budapest MTK 3,0 26,0 15,0 1612 40 -30,8
21 33   Tar Zsombor Jozsef HUN 0 Hajdúböszörményi SE 3,0 24,5 10,5 1367    
22 26   Kovacs Gergely HUN 1310 Debreceni Sakkbarátok Klubja 3,0 24,0 11,0 1604 40 57,2
23 19   Aranyasz Robert HUN 1499 Derecskei SE 3,0 22,5 11,0 1650 20 3,2
24 21   Nemeth Mark HUN 1437 Debreceni Sakkiskola Egyesület 3,0 20,5 11,0 1460 40 -28,0
25 25   Kohari Akos Istvan HUN 1359 Meritum Egyesület 3,0 19,0 10,0 1383 40 -6,4
26 23   Balogh Gyula HUN 1386 ÉPes Sport Egyesület 3,0 18,0 9,5 1517 20 0,0
27 15   Vamosi Peter Istvan HUN 1641 Békési TE 3,0 16,5 11,0 1233 20 -36,2
28 24   Baranyai Antal HUN 1385 Nádudvari SE 2,5 20,5 7,5 1357 20 -10,4
29 31   Kohari Bank Gyorgy HUN 0 Meritum Egyesület 2,0 20,0 10,0 1297    
30 29   Gencsi David Sandor HUN 1057 Debreceni Sakkiskola Egyesület 2,0 20,0 8,0 1294 40 20,0
31 28   Henczel Donat HUN 1097 Hajdúböszörményi SE 2,0 19,5 5,0 1212 40 0,8
32 27   Kohari Csongor Ferenc HUN 1152 Meritum Egyesület 2,0 19,0 5,0 642 40 -49,2
33 34   Vass Tamas HUN 0 Hajdúböszörményi SE 1,5 17,5 3,5 964    
34 32   Kohari Zalan Ferenc HUN 0 Meritum Egyesület 1,0 19,5 6,0 981    

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Fide Tie-Break
Tie Break3: Performance (variable with parameter)

 

A gyerek versenyen, a "B" csoportban növendékünk, Nagy Károly Péter végzett az élen!

 

Final Ranking after 11 Rounds

 

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 6   Nagy Karoly Peter HUN 1306 9,0 40,00 0,0 9
2 4   Takacs Sandor HUN 1226 9,0 37,00 0,0 9
3 3   Laskai Gabor HUN 1183 7,5 26,50 0,0 7
4 11   Toth Denes HUN 1277 7,0 22,50 0,0 7
5 8   Szaloki Arpad HUN 1046 6,0 24,00 0,0 5
6 2   Szoke Nora HUN 1057 5,0 11,50 0,0 5
7 10   Meszaros Jozsef Sr. HUN 0 3,5 9,75 0,0 3
8 1   Peto David HUN 0 3,5 9,25 0,0 2
9 5   Margad Erdene HUN 0 2,0 3,50 0,0 1
10 7   Maral Erdene HUN 0 1,5 4,50 0,0 0
11 9   Szep Adam Attila HUN 0 1,0 1,50 0,0 1

Annotation:
Tie Break1: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)

 

 A rapid verseny végeredménye:

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 IM To Nhat Minh HUN 2415 7,0 30,0 28,0 2483
2 4   Fabian Nagy Sandor HUN 1999 5,5 32,0 22,0 1982
3 14   Koszta Benedek HUN 1541 4,5 32,0 20,0 1926
4 12   Csirkes Andras HUN 1609 4,5 29,5 18,5 1789
5 2   Szava Miklos HUN 2032 4,5 28,5 19,5 1775
6 10   Monduk Ferenc HUN 1646 4,5 27,5 20,5 1908
7 13   Igaz Geza HUN 1578 4,5 26,0 18,5 1923
8 8   Muranyi Peter HUN 1696 4,5 25,5 17,5 1970
9 9   Vamosi Peter Istvan HUN 1663 4,5 25,0 16,0 1529
10 5   Magi Tibor HUN 1864 4,0 27,5 16,0 1644
11 20   Toth Gergely HUN 1263 4,0 24,5 16,0 1643
12 18   Holacsik Andras HUN 1343 4,0 24,0 15,0 1765
13 15   Safrany Istvan HUN 1510 4,0 23,0 16,0 1480
14 6   Kovalcsik Zoltan HUN 1817 3,5 30,0 17,0 1641
15 7   Herka Dominik HUN 1772 3,5 28,0 17,0 1432
16 19   Balogh Gyula HUN 1266 3,5 25,0 12,5 1445
17 3   Orosz Laszlo HUN 2019 3,5 22,0 11,0 1250
18 28   Suto Tamas HUN 0 3,0 26,0 13,5 1424
19 16   Szalanczi Flora HUN 1476 3,0 25,5 12,5 1512
20 17   Monduk Laszlo HUN 1408 3,0 23,0 11,0 784
21 21   Henczel Donat HUN 1154 3,0 19,0 11,0 1427
22 29   Tar Zsombor Jozsef HUN 0 3,0 19,0 10,0 1142
23 11   Varro Miklos HUN 1643 2,5 25,0 13,0 1340
24 23   Biro Beáta HUN 0 2,5 23,5 10,5 1429
25 22   Gencsi David Sandor HUN 1057 2,5 20,5 9,0 1360
26 26   Gencsi-Dósa Zsuzsanna HUN 0 2,5 19,5 9,0 1041
27 27   Hajdu Franciska HUN 0 2,5 18,5 7,5 732
28 30   Vass Tamas HUN 0 1,5 18,0 5,0 1113
29 25   Czap Ferenc HUN 0 1,0 19,0 3,0 0
30 24   Biro Csilla HUN 0 1,0 18,5 4,0 608

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Fide Tie-Break
Tie Break3: Performance (variable with parameter)

 

 A schnell-versenyen mestereink a 2-3. helyen végeztek, míg Davaademberel Purevdorj lett a 4. helyezett.

Final Ranking after 7 Rounds

 

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 IM To Nhat Minh HUN 2410 Szigetszentmiklósi Sakk Egylet Egye 6,5 29,5 25,5 2483
2 3 IM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2298 Debreceni Sakkiskola Egyesület 6,0 29,0 25,0 2358
3 2 FM Mester Gyula HUN 2347 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,5 32,0 19,5 2158
4 7   Davaademberel Purevdorj MGL 1849 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,0 30,5 18,0 2082
5 5   Szava Miklos HUN 2100 Debreceni Sakkbarátok Klubja 4,0 26,0 16,0 1996
6 4   Kiss Gergely Dr. HUN 2113 Püspökladányi MÁV SK 4,0 23,5 14,0 1933
7 9   Juhasz Mihaly Jr HUN 1712 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,0 20,0 13,0 1817
8 8   Koszta Benedek HUN 1814 Maróczy Géza Sportegyesület 3,5 25,0 13,5 1894
9 6   Monduk Ferenc HUN 1908 Csepeli Testedző Kör 3,5 24,0 15,5 1854
10 14   Magyar Tamás HUN 0   2,5 23,0 11,5 1719
11 10   Torok Laszlo HUN 1709 Debreceni Sakkbarátok Klubja 2,5 20,5 8,0 1718
12 13   Monduk Laszlo HUN 1399 Sporterő Nemzetközi Sportegyesület 1,5 20,0 7,5 1541
13 11   Mile Kalmanne HUN 1644 Debreceni Sakkbarátok Klubja 1,5 19,0 4,0 1595
14 12   Aranyasz Robert HUN 1499 Derecskei Sakkiskola 1,0 21,0 5,0 1475

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Fide Tie-Break
Tie Break3: Performance (variable with parameter)