Püspökladányban rendezték meg az Arnóth Sándor emlékversenyt 2019. július 24-28. között, mely egyúttal a XII. Püspökladány Open is volt.

Arnóth Sándort, Püspökladány város polgármesterét, Hajdú-Bihar megye 6-os számú választókörzetének országgyűlési képviselőjét politikai pályafutásának csúcsán,
élete teljében érte a tragikus vég. Arnóth Sándor 2011. március 16-án este fél tizenegy körül autóbalesetben vesztette életét az M3-as autópálya 42-es kilométerénél, 
a Pest megyei Bagnál, a fővárosból kifelé vezető oldalon, mikor gépjárműve egy, az autópályára a forgalommal szemben felhajtó autóval ütközött. 
A balesetben sofőrje, Zagyva István is életét vesztette.

A versenyt két csoportban rendezték meg, 1800 Élő-pont alattiak és felettiek részére. Egyesületünk számos tagja vett rész a népszerű versenyen.



1800 Élő-pont felettiek, "A" csoport.

Szilágyi Norbert növendékünk a 4. helyen végzett, míg Szegedy Mátyás a 17, Daróczy Sándor a 24. helyen végzett.

Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 FM Levay Sorin 2185 ROU 24w1 29b1 5w0 3b1 7w½ 8b1 6w1 2b½ 10w1 7,0 39,0 34,5 2176
2 FM Suto Gabor 2177 HUN 16b½ 32w1 18b1 8w½ 13b½ 6w½ 4b1 1w½ 3b½ 6,0 37,5 31,5 2103
3 Retkes Peter 2097 HUN 28b1 17w1 8b½ 1w0 11b½ 14w1 15b1 7w½ 2w½ 6,0 36,5 31,5 2049
4 Szilagyi Norbert 2089 HUN 12w1 15b½ 16w1 5b½ 8w½ 7b½ 2w0 17b1 13w1 6,0 36,5 30,5 2023
5 Muranyi Peter 1886 HUN 33b1 11w1 1b1 4w½ 6b0 15w½ 13b½ 12w½ 18b1 6,0 36,0 32,5 2040
6 Toth Tamas 2146 HUN 29w0 24b1 31w1 17b1 5w1 2b½ 1b0 13w1 7b½ 6,0 34,5 30,5 2054
7 Balogh Peter 2037 SVK 22w½ 30b1 15w½ 32b1 1b½ 4w½ 9w1 3b½ 6w½ 6,0 34,0 31,0 2078
8 Illes David Mark 1871 HUN 26b1 25w1 3w½ 2b½ 4b½ 1w0 11b0 15w1 16b1 5,5 35,0 29,0 1959
9 FM Szurovszky Elek 2060 HUN 17b0 10w1 11b½ 18w1 16b1 13w0 7b0 21w1 12b1 5,5 34,0 25,5 1946
10 Terbe Peter 1671 HUN 20w½ 9b0 12w0 22b1 18b1 21w1 19b1 11w1 1b0 5,5 33,5 24,5 2024
11 Fridrik Richard 1774 HUN 23w1 5b0 9w½ 20b1 3w½ 12b½ 8w1 10b0 14w½ 5,0 37,0 26,5 1957
12 Kocsis Tihamer 1804 HUN 4b0 19w½ 10b1 23w1 14b½ 11w½ 25w1 5b½ 9w0 5,0 35,5 25,5 1923
13 Nadhazi Imre 1885 HUN 27w½ 31b½ 26w1 25b1 2w½ 9b1 5w½ 6b0 4b0 5,0 33,0 29,5 1890
14 AGM Keseru Tibor 1901 HUN 31w½ 27b½ 29w1 15b½ 12w½ 3b0 26w1 16w½ 11b½ 5,0 28,5 25,5 1812
15 Vereb Andras 1754 HUN 19b1 4w½ 7b½ 14w½ 32w1 5b½ 3w0 8b0 17w½ 4,5 37,5 27,0 1938
16 Magi Tibor 1861 HUN 2w½ 20b1 4b0 19w1 9w0 25b½ 29w1 14b½ 8w0 4,5 34,0 24,5 1930
17 Szegedy Matyas 1804 HUN 9w1 3b0 27w1 6w0 21b½ 26b½ 23w1 4w0 15b½ 4,5 34,0 24,0 1923
18 Szekeres Janos 1935 HUN 30w½ 22b1 2w0 9b0 10w0 24b1 33w1 25b1 5w0 4,5 30,0 21,5 1815
19 FM Szollosi Laszlo 2026 HUN 15w0 12b½ 22w1 16b0 29w½ 33b1 10w0 26b½ 27w1 4,5 27,0 19,5 1723
20 Monduk Ferenc 1908 HUN 10b½ 16w0 30b1 11w0 26b0 22w1 21b0 32w1 23b1 4,5 27,0 18,5 1788
21 Orosz Laszlo 2019 HUN 32b0 33w1 25b0 31w1 17w½ 10b0 20w1 9b0 26w1 4,5 25,5 20,5 1719
22 Adam Zoltan 1789 HUN 7b½ 18w0 19b0 10w0 -1 20b0 30w1 24b½ 29w1 4,0 28,5 14,5 1792
23 FM Csuri Laszlo 2026 HUN 11b0 28w1 32b0 12b0 27w1 30w1 17b0 29b1 20w0 4,0 27,0 19,0 1739
24 Daroczy Sandor 1870 HUN 1b0 6w0 28b1 33w0 30b½ 18w0 31b1 22w½ 25w1 4,0 26,0 14,5 1780
25 Bodo Norbert 1485 HUN -1 8b0 21w1 13w0 33b1 16w½ 12b0 18w0 24b0 3,5 31,5 23,0 1723
26 Paluska Karol 1489 SVK 8w0 -1 13b0 29b½ 20w1 17w½ 14b0 19w½ 21b0 3,5 31,5 19,0 1767
27 Gulacsi Donat Ferenc 1623 HUN 13b½ 14w½ 17b0 30w0 23b0 31w1 32b½ 33w1 19b0 3,5 25,5 16,0 1745
28 Herka Dominik 1813 HUN 3w0 23b0 24w0 -1 31b½ -0 -0 30b1 32w1 3,5 23,0 11,5 1796
29 Szabo Krisztian 1853 HUN 6b1 1w0 14b0 26w½ 19b½ 32w1 16b0 23w0 22b0 3,0 30,5 18,5 1781
30 Nagy Zsolt 1730 HUN 18b½ 7w0 20w0 27b1 24w½ 23b0 22b0 28w0 -1 3,0 28,0 14,0 1682
31 Olah Laszlo Istvan 1664 HUN 14b½ 13w½ 6b0 21b0 28w½ 27b0 24w0 -1 33b½ 3,0 28,0 13,5 1672
32 Hajdu Zoltan 1730 HUN 21w1 2b0 23w1 7w0 15b0 29b0 27w½ 20b0 28b0 2,5 31,0 17,5 1746
33 Vamosi Peter Istvan 1663 HUN 5w0 21b0 -1 24b1 25w0 19w0 18b0 27b0 31w½ 2,5 27,0 13,5 1563

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Fide Tie-Break
Tie Break3: Performance (variable with parameter)

1800 Élő-pont alattiak, "B" csoport

Kovács László növendékünk a 15., Szegedy Szabolcs a 20., míg Gencsi Dávid Sándor a 28. helyen végzett.

Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Czigler Dezso Zoltan 1762 HUN 5w1 9b½ 12w1 3b½ 10w1 4b½ 2b1 6w1 7w1 7,5 39,0 36,0 1828
2 Molnar Tibor 1655 HUN 19w1 14b1 13w1 10b½ 6w1 3b½ 1w0 11b½ 4w1 6,5 37,5 36,0 1689
3 Gaal Miklos 1573 HUN 27w1 8b1 6w½ 1w½ 13b1 2w½ 4b0 9w½ 10b1 6,0 38,5 32,5 1657
4 Onodi Miklos 1542 HUN 20b0 32w1 21b1 9w1 5b1 1w½ 3w1 7b½ 2b0 6,0 37,0 32,0 1573
5 Csak Zsolt 1346 HUN 1b0 26w1 20b1 25w1 4w0 7b0 28b1 12w1 11w1 6,0 32,0 27,0 1485
6 Vass Laszlo 1716 HUN 17b1 22w1 3b½ 11w1 2b0 10w½ 12b1 1b0 8w½ 5,5 38,0 32,0 1596
7 Holacsik Andras 1597 HUN 25b0 28w1 11b0 20w1 19b1 5w1 14b1 4w½ 1b0 5,5 34,0 27,0 1413
8 Monduk Laszlo 1399 HUN 30b1 3w0 25w0 26b1 27b1 9w½ 16b1 10w½ 6b½ 5,5 30,0 26,5 1471
9 Czagler Laszlo 1527 HUN 26w1 1w½ 16b1 4b0 14w½ 8b½ 13w½ 3b½ 15w½ 5,0 37,5 27,5 1576
10 Toth Lili 1537 HUN 28w1 25b1 15w1 2w½ 1b0 6b½ 11w½ 8b½ 3w0 5,0 37,0 31,5 1530
11 Erdei Roland 1414 HUN 31w1 15b½ 7w1 6b0 12w½ 13w1 10b½ 2w½ 5b0 5,0 37,0 29,0 1568
12 Aranyasz Robert 1502 HUN 24b1 16w½ 1b0 18w1 11b½ 17w1 6w0 5b0 21b1 5,0 35,0 26,5 1471
13 Thierry Edvard 1535 HUN 32b1 20w1 2b0 19w1 3w0 11b0 9b½ 18w1 14b½ 5,0 34,0 27,0 1395
14 Toth Gergely 1460 HUN 29b1 2w0 18b½ 16w1 9b½ 25w1 7w0 17b½ 13w½ 5,0 33,5 26,5 1465
15 Kovacs Laszlo 1659 HUN 18b1 11w½ 10b0 27w½ 17b0 16w½ 23b1 25w1 9b½ 5,0 32,5 23,5 1375
16 Safrany Istvan 1681 HUN 21w1 12b½ 9w0 14b0 29w1 15b½ 8w0 24b1 20w1 5,0 31,5 23,0 1366
17 Szaniszlo Milan 1319 HUN 6w0 23b½ 27w½ 24b1 15w1 12b0 25b1 14w½ 18b½ 5,0 31,0 23,0 1408
18 Ferku Donat 1259 HUN 15w0 31b1 14w½ 12b0 26w½ 27b1 22w1 13b0 17w½ 4,5 30,0 21,5 1390
19 Kiss Marcell Antal 1169 HUN 2b0 29w1 22b1 13b0 7w0 23w½ 21b0 28w1 30b1 4,5 28,5 20,0 1308
20 Szegedy Szabolcs 1099 ROU 4w1 13b0 5w0 7b0 24w1 22b0 30w1 27b1 16b0 4,0 32,0 19,0 1314
21 Schmidt Jozsef 1267 HUN 16b0 24w1 4w0 29b½ 23b½ 28w0 19w1 22b1 12w0 4,0 29,5 18,5 1281
22 Barczi Jozsef 1485 HUN 23w1 6b0 19w0 28b1 25b0 20w1 18b0 21w0 29b1 4,0 28,0 20,0 1086
23 Stupinszky Zoltan 0 HUN 22b0 17w½ 28b- 31b1 21w½ 19b½ 15w0 26b½ 27w1 4,0 28,0 16,5 1279
24 Nyulasz Adam 0 HUN 12w0 21b0 30w1 17w0 20b0 32b+ 26b1 16w0 28b1 4,0 26,0 15,0 1048
25 Molnar Dalma Reka 1145 HUN 7w1 10w0 8b1 5b0 22w1 14b0 17w0 15b0 31w½ 3,5 35,0 21,5 1388
26 Henczel Donat 0 HUN 9b0 5b0 31w1 8w0 18b½ 29b½ 24w0 23w½ -1 3,5 28,5 13,5 1061
27 Koronczai Csongor 1117 HUN 3b0 30w1 17b½ 15b½ 8w0 18w0 29b1 20w0 23b0 3,0 31,5 17,5 1112
28 Gencsi David Sandor 1056 HUN 10b0 7b0 23w+ 22w0 30w1 21b1 5w0 19b0 24w0 3,0 29,5 16,0 1127
29 Tar Zsombor Jozsef 0 HUN 14w0 19b0 32b1 21w½ 16b0 26w½ 27w0 31b1 22w0 3,0 26,0 14,0 962
30 Vass Tamas 0 HUN 8w0 27b0 24b0 32w1 28b0 31w1 20b0 -1 19w0 3,0 22,5 12,0 368
31 Toth Fanni 0 HUN 11b0 18w0 26b0 23w0 32b+ 30b0 -1 29w0 25b½ 2,5 23,0 8,5 1000
32 Faust Peter Gabor 0 HUN 13w0 4b0 29w0 30b0 31w- 24w- -0 -0 -0 0,0 19,5 0,0 0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Fide Tie-Break
Tie Break3: Performance (variable with parameter)