Szilágyi Norbert ezüstérmet szerzett!

Az ausztriai Mureck kultúrcentruma adott otthont a 16. Európai Unió Ifjúsági Sakkbajnokságának 2018. augusztus 1-9. között. Magyarországot és Egyesületünket Vass Boglárka, Szilágyi Norbert és Bodnár Roland Gábor képviselte.

A 14 éven aluliak csoportjában indult Szilágyi Norbert második helyezést ért el a 9 forduló során szerzett 6,5 pontjával. Ugyanebben a csoportban, a lányok között, Vass Boglárka 5. helyezett lett.

Szilágyi Norbert

 

Vass Boglárka

 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo     Name sex FED RtgI Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  Rp K rtg+/-
1 1     Colbow Collin   GER 2136   7,0 48,5 37,5 37,25 2070 40 -5,2
2 2     Szilagyi Norbert   HUN 2069   6,5 49,0 37,5 34,50 2004 40 -11,2
3 6     Randrianarimanana Alicia w FRA 1905   6,0 47,0 36,5 30,75 1968 40 36,0
4 8     Raats Joppe   BEL 1862   6,0 42,5 34,0 26,25 1890 40 20,8
5 3     Schernthaner David   AUT 1991 Bärnbach 5,5 48,5 37,5 27,75 1921 40 -20,8
6 4     Kristoferitsch Daniel   AUT 1982 Schachfreunde Graz 5,5 45,5 35,0 26,00 1849 40 -41,2
7 5     Rosol Alexander   AUT 1950 Sc Donaustadt 5,5 45,5 35,0 25,25 1823 40 -43,6
8 9     Aalto Patrik   FIN 1860   5,5 44,5 34,5 23,25 1832 40 -4,8
9 11     Stern Urban   SLO 1675   5,0 46,5 37,0 23,50 1888 40 87,6
10 7     Bounlom Jannik   SUI 1884   5,0 44,5 35,0 20,75 1813 40 -16,8
11 13     Strobl Samuel   AUT 1648 Boom Software Leibnitz 5,0 38,5 30,0 16,50 1735 40 32,0
12 10     Putar Leon   CRO 1710   5,0 36,0 28,0 16,50 1662 40 -17,6
13 18     Ruseva Eva w BUL 1591   4,5 48,5 38,5 21,75 1851 40 91,2
14 21     Trzaskowska Hanna w POL 1503   4,5 43,0 34,0 19,25 1751 40 96,8
15 14     Studener Simon   AUT 1639 Atsv Vorwärts Steyr 4,5 42,0 33,0 17,75 1682 40 18,8
16 15   ACM Trier Oliver   DEN 1615   4,0 41,0 32,5 14,25 1621 40 3,2
17 12     Urbanc Tina w SLO 1650   4,0 35,0 28,0 10,00 1600 40 -21,2
18 16     Zdechovsky Tobias   CZE 1613   3,5 35,0 27,5 9,50 1541 40 -34,8
19 17     Vass Boglarka w HUN 1605   3,5 34,5 27,5 9,25 1509 40 -46,0
20 19     Kante Kalyan Sai Nandan   SCO 1563   3,0 31,5 25,0 8,25 1387 40 -81,6
21 22     Vanderstappen Louise w BEL 1358   2,5 32,0 25,5 5,50 1371 40 -3,6
22 23     Chockalingam Krithik   SUI 1295   2,5 31,5 25,0 6,50 1403 40 22,4
23 24     Genchev Asparuh   BUL 1212   2,5 29,0 23,0 5,75 1372 40 46,0
24 20     Hiebner Carina w AUT 1504 Sv Wolkersdorf 1,5 32,5 24,0 4,50 1261 40 -106,4

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Sonneborn-Berger Tie-Break (with modified points, analogous to Buchholz Tie-Break)

 

 A 12 éven aluliak csoportjában Bodnár Roland Gábor indult, 9. helyezést ért el:

 

Bodnár Roland Gábor

 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo     Name sex FED RtgI Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  Rp K rtg+/-
1 3     Rejniak Zuzanna w POL 1699   7,0 49,0 38,0 36,50 1828 40 58,4
2 1     Follesa Enrico   BEL 1856   7,0 48,5 37,5 37,50 1755 40 -18,8
3 14     Chung Ethan Cheung Jing   WLS 1480   6,0 47,0 37,5 29,00 1687 40 96,8
4 12     Gschiel Alexander   AUT 1531 Schachfreunde Eisenstadt 5,5 50,0 38,5 29,00 1613 40 47,2
5 2     Ramadanov Esat   BUL 1789   5,5 46,5 36,0 25,25 1675 40 -42,8
6 10     Gemelli Romain   SUI 1575   5,5 46,0 35,0 28,25 1618 40 12,0
7 15     Wendl Philipp   AUT 1462 Schachfreunde Graz 5,5 45,5 34,5 26,50 1577 40 57,2
8 9     Anand Aryan   SUI 1575   5,5 43,0 33,5 21,75 1554 40 -12,8
9 4     Bodnar Roland Gabor   HUN 1693   5,0 48,5 38,0 23,75 1650 40 -18,4
10 18     Javornik Nik   SLO 1341   5,0 43,5 32,5 22,00 1524 40 50,0
11 8     Vasilijevic Vili   CRO 1583   5,0 42,0 33,5 18,75 1550 40 -22,8
12 25     Trummer Alexander   AUT 0 Schachfreunde Graz 5,0 34,0 28,5 14,25 1419    
13 13     Hofstadler Mario   AUT 1499 Su Bad Leonfelden 4,5 44,5 35,0 20,75 1495 40 -8,4
14 5     Rotunno Flavio   SUI 1600   4,5 42,0 32,5 20,75 1427 40 -55,6
15 6     Hersel Richard   AUT 1585 Sv Kremsmünster 4,5 38,0 31,0 16,75 1484 40 -44,4
16 11     Zogg Alexander   SUI 1555   4,5 35,5 30,0 13,75 1451 40 -57,2
17 16     Hoffmann Kay   GER 1388   4,0 40,5 33,5 13,00 1399 40 -1,2
18 17     Kuti Oliver   AUT 1361 Ask Kottingbrunn 4,0 37,0 29,5 14,50 1425 40 26,4
19 21     Beyer Lorenz   GER 1236   4,0 35,5 30,0 13,25 1382 40 45,2
20 23     Finnerty Andrew   IRL 0   4,0 34,5 29,0 10,75 1356    
21 26     Vu Tran Tue Anh w AUT 0 Styria Graz 4,0 33,0 26,0 8,25 1336    
22 20     Horn Sarah w AUT 1256 Sk Royal Salzburg 4,0 30,5 25,0 8,00 1310 40 25,2
23 7     Leitner Thomas   AUT 1584 Sk Union Passail 3,5 39,0 32,0 12,25 1371 40 -66,0
24 22     Sprinar Michal   CZE 1183   2,5 34,5 28,5 3,50 1179 40 4,0
25 19     Ragchaasuren Börte w AUT 1257 Spg. Feldbach-Kirchberg 1,5 31,5 26,5 2,00 1126 40 -74,0
26 24     Todorov Emil Tod.   BUL 0   0,0 33,5 27,0 0,00 477    

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Sonneborn-Berger Tie-Break (with modified points, analogous to Buchholz Tie-Break)