Debrecenben, a Csapókerti Közösségi Házban rendeztük meg 2018. május 12-én a hagyományos, Hajdú Kupa elnevezésű, minden korosztályt megmozgató egyéni nyílt versenyünket.

Innen a mottónk: "Unokától a nagypapáig..."

 

A verseny két fő szekciója a felnőtt-, illetve a gyerekcsoportok.

A felnőtt szekció "A", "B" és Senior csoportokból állt.

A gyerekcsoportok korosztály szerint csoportokat jelentenek, mint 8 éven aluliak, 10 éven aluliak, 12 éven aluliak és 14/16/18 éven aluliak csoportja.

 

A csoportok végeredményei, először a felnőtt csoportok:

 

Az "A" csoportban a bajnok Szilágyi Norbert növendékünk lett! 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  K rtg+/-
1 11   Szilagyi Norbert HUN 1741 Debreceni Sakkiskola-Kwizda Eg 6,0 30,0 25,75 21,0 20 83,8
2 1 FM Zambo Zoltan HUN 2332 Dvtk 5,5 27,5 19,75 18,5 20 -2,2
3 4 FM Fekete Albert HUN 2199 Kisújszállási Se 4,5 28,0 17,00 21,0 20 -17,8
4 16   Illes David Mark HUN 1510 Kisújszállás 4,5 26,5 15,75 18,0 20 65,6
5 2 FM Szabo Attila ROU 2279 Szatmárnémeti 4,0 30,5 16,00 22,5 20 -25,6
6 14   Tran David HUN 1653 Debreceni Sakkiskola-Kwizda Eg 4,0 28,5 15,00 19,5 20 38,4
7 3 FM Lengyel Ferenc HUN 2233 Debreceni Sakkiskola-Kwizda Eg 4,0 24,0 12,25 16,0 20 -31,8
8 5   Bai Attila HUN 2197 Debreceni Sakkiskola-Kwizda Eg 3,5 26,5 12,00 18,0 20 -36,8
9 9   Toth Tibor HUN 1818 Piremon SE 3,5 24,0 10,50 17,5 20 -4,8
10 12   Herka Dominik HUN 1722 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,5 23,0 11,75 16,0 20 5,8
11 6   Magi Tibor HUN 1888 Nádudvari Sakk Sportegyesület 3,5 21,5 9,75 15,0 20 -23,6
12 7   Bodrogi Laszlo HUN 1851 Tiszavasvári 3,5 20,0 10,50 14,0 20 -31,6
13 15   Kacsandi Lili Fruzsina HUN 1545 DSBK 3,0 24,5 9,75 16,5 20 40,6
14 13   Fekete Agnes HUN 1687 Kisújszállás 3,0 20,0 8,25 14,5 20 -24,6
15 8   Koncz Istvan HUN 1834 Balkány 3,0 20,0 7,50 14,5 20 -29,6
16 10   Nagy Ludovic ROU 1767 Szatmárnémeti 2,5 20,0 7,75 15,0 20 -5,8
17 17   Balega Norbert HUN 0 DSBK 1,5 21,0 4,75 14,5    

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A "B" csoportban szintén növendékünk iskolázta le a "felnőtt" mezőnyt, Bodnár Roland Gábor a bajnok, Vass Boglárka pedig 4. helyezésével igencsak helytállt a férfi mezőnyben!

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 6   Bodnar Roland Gabor HUN 1592   6,0 27,0 23,25 20,5
2 8   Palkovics Balazs HUN 1522   5,0 29,5 19,75 20,5
3 3   Herczeg Laszlo HUN 1656   5,0 28,0 17,00 19,5
4 5   Vass Boglarka HUN 1603   4,0 29,5 13,00 20,5
5 7   Gorombei Balint HUN 1591   4,0 28,0 12,75 20,5
6 2   Szabo Lajos HUN 1661   4,0 27,0 14,25 18,5
7 10   Antal Mátyás HUN 1349 Debreceni Sakkbarátok Klubja 4,0 22,0 10,50 15,5
8 1   Balogh Csaba HUN 1699   3,5 27,0 12,00 19,5
9 9   Erdei Ferenc HUN 1455 Debreceni Sakkbarátok Klubja 3,5 23,5 9,00 17,0
10 13   Aranyász Róbert  HUN 0   3,0 25,0 9,50 17,5
11 16   Mihaly Ferenc HUN 0   3,0 19,5 7,00 13,0
12 4   Juhasz Mihaly Jr HUN 1654   2,5 23,5 7,00 17,0
13 11   Szmír Mihály HUN 1264   2,5 21,0 6,00 14,5
14 12   Nagy Bettina HUN 1140   2,5 20,5 5,00 15,0
15 15   Kiss Attila HUN 0   2,0 18,5 6,00 13,5
16 14   Dobi László HUN 0   1,5 22,5 3,50 15,0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A Senior csoportban Kántor "Örök" Sanyi bácsi diadalmaskodott!

 

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1   Kántor Sándor HUN 2060 Debreceni Sakkiskola-Kwizda Eg 5,0 29,0 21,25 21,0
2 3   Kun Imre HUN 1949 Nádudvari Sakk Sportegyesület 5,0 28,0 19,50 21,5
3 7   Szilágyi Sándor HUN 1773 Piremon Se 5,0 25,5 16,50 20,0
4 6   Horváth László HUN 1800 Hidasnémeti Vsc 5,0 23,5 17,50 18,0
5 4   Erdei Lajos HUN 1924 Petőfi Sportkör Nagyrábé 4,5 28,5 14,25 20,5
6 13   Baranyai Antal HUN 1374 Nádudvari Sakk Sportegyesület 4,5 25,0 14,50 18,5
7 10   Abraham Lajos HUN 1578   4,0 28,0 14,75 20,0
8 5   Vass Laszlo HUN 1867 Petőfi Sportkör Nagyrábé 4,0 19,5 9,50 14,0
9 8   Suhajda Sándor HUN 1722 Tiszaújvárosi Sc 3,5 25,0 11,75 17,5
10 9   Mile Kálmánné HUN 1717 Debreceni Sakkbarátok Klubja 3,5 22,5 8,50 17,0
11 2   Kun Sandor HUN 1959   3,0 27,0 10,00 19,5
12 14   Takács Sándor HUN 1226 Derecske 3,0 22,5 11,50 15,5
13 16   Oláhné Szőke Zsuzsanna HUN 0   3,0 17,0 6,50 11,5
14 11   Vida József HUN 1532 Derecske 2,0 21,5 4,50 16,0
15 15   Erdélyhegyi György HUN 0   1,0 23,5 3,50 17,0
16 12   Fekete István HUN 1494 Debreceni Sakkbarátok Klubja 0,0 17,5 0,00 12,5

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

Az összevont U18, U16, U14 csoportban Kovács László növendékünk 2. helyezést ért el!

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3   Holácsik András HUN 1343 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 5,0 16,0 12,50 11,5
2 4   Kovács László HUN 1362 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,5 16,5 9,75 11,5
3 7   Szatmári Gergő Gyula HUN 1098 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,5 17,5 9,75 12,5
4 5   Debreczeni Csaba HUN 1279 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,0 18,0 6,00 13,0
5 6   Sivadó Márton HUN 0 Piremon Se 2,5 18,5 4,75 13,5
6 1   Simon Örs Attila HUN 0 Piremon Se 2,5 18,5 4,25 13,5
7 2   Filetóth Botond HUN 0 Piremon Se 0,0 21,0 0,00 16,0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

 

A 12 éven aluliak mezőnyében Németh Márk növendékünk végzett az élen, Fésüs Marcell lett a 2., míg Nagy Kamilla a 4., Kálnai Márton pedig a 6. helyen végzett!

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3   Németh Márk HUN 1321   6,0 31,0 25,50 22,5
2 2   Fésüs Marcell HUN 1428   5,5 29,0 21,00 20,0
3 6   Tóth Gergely HUN 1126 Bajnok Sakkiskola 5,5 28,0 22,00 20,0
4 16   Nagy Kamilla HUN 0   4,5 27,5 16,25 19,0
5 5   Csiki László Levente HUN 1138 Dvtk 4,5 26,0 15,25 18,0
6 14   Kálnai Márton HUN 0   4,5 25,0 15,00 17,0
7 23   Tóth Sándor Benedek HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 4,0 27,5 15,00 19,0
8 15   Laskai Gábor HUN 0 Piremon Se 4,0 27,0 13,25 19,0
9 8   Balogh Eszter HUN 0 Kisújszállás 4,0 25,5 11,50 17,5
10 1   Kovács Máté HUN 1437 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 4,0 25,0 13,25 17,5
11 17   Papp Regina HUN 0 Mátészalka 4,0 24,5 13,00 17,0
12 12   Kiss Gréta HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,5 30,0 14,00 21,0
13 9   Böjtös Attila HUN 0 Kossuth Gy.Ál.Isk. 3,5 29,5 11,75 22,0
14 13   Kiss Marcell HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,0 25,0 7,00 18,0
15 18   Pólik Zalán HUN 0   3,0 23,5 7,50 16,0
16 21   Tóth Boglárka HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,0 21,0 8,00 14,0
17 22   Tóth Orsolya HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,0 20,5 7,50 15,0
18 4   Klinga Mátyás HUN 1150 Dvtk 3,0 18,0 8,50 12,0
19 19   Simon Virág HUN 0 Piremon Se 2,5 22,0 7,50 15,5
20 7   Tóth Dávid HUN 1102 Szoboszlói Úti Ált.Isk. 2,5 19,5 8,25 13,5
21 11   Kalmár Miklós HUN 0   2,5 19,0 7,00 11,5
22 20   Szimcsina Richárd HUN 0 Nyíregyházi Sportcentrum 2,0 20,0 4,50 14,5
23 10   Gulyás Gábor Zéno HUN 0 Kossuth Gyak.Ált.Isk. 2,0 18,0 6,50 13,0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

 

A 10 éven aluliak mezőnyében Gencsi Dávid Sándor növendékünk végzett a 2. helyen!

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 10   Kovács Kristóf HUN 0 Dvtk 5,5 30,0 23,00 22,0
2 6   Gencsi Dávid Sándor HUN 0   5,0 30,0 21,00 22,0
3 1   Lazsádi Kerka HUN 1326 Dvtk 5,0 27,5 18,75 20,0
4 4   Ferku Donát HUN 0 Nyíregyházi Sportcentrum 5,0 27,0 18,00 20,0
5 2   Szabó Ákos HUN 1264 Dvtk 5,0 26,0 18,00 18,5
6 17   Tatár Bence HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 4,5 25,5 16,00 17,5
7 11   Lendvai Attila HUN 0   4,0 25,5 11,75 19,5
8 7   Juhász Edmond HUN 0   4,0 24,5 11,50 18,0
9 14   Pető Dávid HUN 0   3,5 28,0 11,75 20,5
10 15   Szarvas Kira Vanilla HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,5 24,0 12,25 17,5
11 5   Gajdács Jonatán HUN 0   3,5 23,5 11,25 17,0
12 8   Kalmár Botond HUN 0   3,5 18,5 8,25 13,0
13 13   Papp Máté HUN 0 Kölcsey Ref. Tanítóképző Ált.I 3,0 23,0 6,50 17,0
14 16   Szűcs Nándor HUN 0   2,5 23,0 5,75 17,5
15 9   Kormány Kristóf HUN 0   2,5 22,0 5,75 16,5
16 12   Németh Hédi HUN 0   2,0 20,0 4,50 14,5
17 3   Bíró Szilárd HUN 0   1,0 17,0 3,50 12,0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A 8 éven aluliak mezőnyének végeredménye:

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 9   Kis Vilmos HUN 0 Bajnok Sakkiskola 6,0 26,0 22,00 18,5
2 2   Balogh Bori HUN 0 Kisújszállás 6,0 25,0 21,00 17,5
3 3   Berényi Krisztián HUN 0   6,0 23,5 20,00 16,0
4 4   Biró Beáta HUN 0   4,0 25,5 11,50 18,0
5 10   Lazsádi Blanka HUN 0 Dvtk 4,0 25,0 12,50 17,5
6 11   Vass Tamás HUN 0 Hajdúböszörményi Sakk Egyesüle 3,0 26,5 9,50 18,0
7 5   Bíró Csilla HUN 0   3,0 25,5 9,00 18,0
8 6   Fábián Attila HUN 0   3,0 24,0 8,50 16,5
9 1   Bai Zoárd HUN 0   3,0 19,5 8,50 12,0
10 7   Fülöp Levente HUN 0   2,0 24,0 6,50 16,5
11 8   Gulyás Maja HUN 0   2,0 24,0 5,50 16,5

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)