Génius - Kwizda Kupa Korcsoportos Sakkverseny-sorozatunk 6. játéknapja zajlott le 2017.04.08-án a debreceni Újkerti Közösségi Házban. Elegendő számú induló esetén 6-7 fordulós svájci rendszerben 20-20 perces játékidővel, a FIDE rapid versenyszabályai szerint, számítógépes párosítással mérhették össze tudásukat az ifjú Géniusz-jelöltek. Fiúk és lányok korcsoportonként külön lettek értékelve.

 

A 16 és 20 éven aluliak összevont korcsoportjának eredménye:

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 1   Fekete Ágnes HUN 1912   5,0 0,5 15,5
2 6   Herka Dominik HUN 1719 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 5,0 0,5 14,5
3 4   Schwarczenberger Csongor HUN 1826   4,5 0,0 17,0
4 10   Polenszki Péter HUN 1522   4,5 0,0 11,0
5 2   Radácsi Márton HUN 1870   4,0 0,0 14,0
6 9   Holacsik Andras HUN 1557 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 4,0 0,0 12,0
7 7   Kacsándi Lili Fruzsina HUN 1699   4,0 0,0 11,5
8 5   Hajdo Hanna HUN 1764 Huszár Gál 3,5 0,0 17,5
9 21   Szombat Szilárd HUN 0   3,5 0,0 13,5
10 3   Balogh Ákos HUN 1843   3,0 0,0 12,5
11 8   Vass Boglarka HUN 1582 Hatvani I. Ái 3,0 0,0 12,0
12 13   Bagdi Márta HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,0 0,0 12,0
13 12   Soltész Imola HUN 1265   3,0 0,0 12,0
14 11   Kustar Gabor HUN 1391   3,0 0,0 11,0
15 20   Rózsa Anita HUN 0   2,0 0,0 13,0
16 18   Nagy Léna HUN 0   2,0 0,0 12,0
17 16   Mravik Gabriella HUN 0 Szarvas 2,0 0,0 11,0
18 17   Mészáros Lilla HUN 0   2,0 0,0 9,0
19 15   Huszárik Nelli HUN 0   2,0 0,0 7,5
20 19   Petrás Márta HUN 0   1,0 0,0 10,0
21 14   Bata Balázs HUN 0   1,0 0,0 8,0

 

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

 12 éven aluliak versenyén Bodnár Roland lett a bajnok:

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 4   Bodnár Roland HUN 1267   5,0 0,0 13,0
2 5   Fésüs Marcell HUN 1257   4,5 0,0 14,5
3 15   Pólik Zalán HUN 0   4,0 0,0 13,0
4 8   Szatmári Gergő Gyula HUN 1079 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 4,0 0,0 11,0
5 2   Tóth Gergely HUN 1418   3,5 0,0 14,0
6 6   Varga Mátyás HUN 1199 Bajnok Sakkiskola 3,5 0,0 12,5
7 13   Németh Márk HUN 0   3,5 0,0 12,5
8 1   Kovacs Mate HUN 1423 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,0 0,0 15,5
9 3   Szegedy Mátyás HUN 1270 Szatmárnémeti 3,0 0,0 13,0
10 9   Böjtös Attila HUN 0 Kossuth Gy.Ál.Isk. 2,5 0,0 11,0
11 14   Plentri Panna HUN 0   2,5 0,0 10,5
12 12   Kálnai Márton HUN 0   2,5 0,0 10,5
13 7   Lakóczi Levente HUN 1134   2,0 1,0 12,0
14 11   Koszkócsák Dzsenifer HUN 0   2,0 0,0 8,5
15 16   Pósa Levente HUN 0   1,5 0,0 12,0
16 10   Kis Alina Zita HUN 0 Árpád Vezér Ált.Isk. 1,0 0,0 10,5

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A 10 éven aluliak versenyén Nagy Kamilla a lányok között első, összesítettben 3. lett!

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 6   Magyar Gergő HUN 0   5,5 0,0 13,0
2 16   Viszokai István HUN 0   5,0 0,0 11,5
3 8   Nagy Kamilla HUN 0   4,5 0,0 14,5
4 4   Juhász Gergely HUN 0   4,0 0,0 15,0
5 11   Pósa Réka HUN 0   3,5 0,0 11,0
6 1   Csontos Milán HUN 0   3,0 0,0 15,0
7 13   Tarsoly Andor HUN 0   3,0 0,0 14,5
8 9   Oláh Blanka HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,0 0,0 12,5
9 12   Szaniszló Milán HUN 0   3,0 0,0 11,0
10 10   Papp Máté HUN 0 Kölcsey Ref. Tanítóképző Ált.I 3,0 0,0 9,5
11 3   Gulyás Zénó HUN 0   3,0 0,0 9,5
12 15   Török Zalán HUN 0   3,0 0,0 9,0
13 14   Tóth Dávid HUN 0 Szoboszlói Úti Ált.Isk. 2,5 0,0 12,5
14 5   Lestyan-Goda Vanda HUN 0 Szarvas 2,5 0,0 9,0
15 17   Váradi Anett HUN 0 Huszár Gál Iskola 2,5 0,0 9,0
16 7   Máté Bence HUN 0   2,0 0,0 10,5
17 2   Dékány Attila HUN 0   1,0 0,0 10,0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A 8 éven aluliak versenyén Gencsi Dávid Sándor az első, míg Pető Dávid 2. helyezést ért el:

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 4   Gencsi Dávid Sándor HUN 0   5,5 0,0 13,5
2 9   Pető Dávid HUN 0   5,0 0,0 12,5
3 7   Kádár Zoárd HUN 0   4,0 0,0 12,0
4 12   Szász Ádám HUN 0   3,5 1,0 12,0
5 11   Styec Laura HUN 0   3,5 0,0 12,5
6 1   Babecz Áron HUN 0   3,0 1,0 14,5
7 10   Rontó Balázs HUN 0   3,0 0,0 11,0
8 6   Juhász Edmond HUN 0   2,5 0,0 15,5
9 5   Gulyás Maja HUN 0 Ovis 2,0 1,0 10,0
10 2   Bíró Szilárd HUN 0   2,0 0,0 10,0
11 3   Fehér Bence HUN 0   1,5 0,0 10,0
12 8   Mészáros Mira HUN 0   0,5 0,0 10,0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A kezdő csoport végeredménye:

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg  TB1   TB2   TB3 
1 6   Lendvai Attila HUN 0 5,5 0,5 21,0
2 11   Pósán Botond HUN 0 5,5 0,5 20,5
3 7   Majláth Anna HUN 0 4,0 0,0 19,0
4 1   Aczel Milan HUN 0 3,5 0,0 19,0
5 5   Gulyás László HUN 0 3,5 0,0 17,5
6 9   Pacsura Dominik HUN 0 3,0 1,0 16,5
7 3   Ecsedi Hanga HUN 0 3,0 0,0 16,0
8 4   Fürjér Csongor HUN 0 2,5 0,0 19,0
9 8   Németh Hédi HUN 0 2,5 0,0 18,0
10 2   Balogh Bori HUN 0 2,0 0,0 14,5
11 10   Popovics Hanna HUN 0 1,0 0,0 14,0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)