Génius - Kwizda Kupa Korcsoportos Sakkverseny-sorozatunk 5. játéknapja zajlott le 2017.03.11-én a debreceni Újkerti Közösségi Házban. Elegendő számú induló esetén 6-7 fordulós svájci rendszerben 20-20 perces játékidővel, a FIDE rapid versenyszabályai szerint, számítógépes párosítással mérhették össze tudásukat az ifjú Géniusz-jelöltek. Fiúk és lányok korcsoportonként külön lettek értékelve.

 

A 16 és a 20 éven aluliak összevont csoportjában Tran Dávid végzett az I. helyen!

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 6   Tran David HUN 1525   5,0 0,0 18,5
2 2   Kacsándi Lili Fruzsina HUN 1697   4,5 0,0 22,0
3 3   Herka Dominik HUN 1679 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 4,0 1,0 16,5
4 7   Polenszki Péter HUN 1522   4,0 0,0 17,0
5 1   Hajdo Hanna HUN 1764 Huszár Gál 3,5 0,0 21,0
6 5   Holacsik Andras HUN 1531 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,5 0,0 19,5
7 8   Kustar Gabor HUN 1391   3,5 0,0 15,5
8 9   Rózsa Zoltán HUN 1391 Karcag 3,0 0,0 23,0
9 4   Vass Boglarka HUN 1576   3,0 0,0 18,0
10 13   Rozsa Anita HUN 0   3,0 0,0 16,0
11 12   Mravik Gabriella HUN 0 Szarvas 2,0 0,0 17,0
12 10   Soltész Imola HUN 1265   2,0 0,0 14,5
13 11   Bagdi Márta HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 1,0 0,0 15,0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A 14 éven aluliak versenyének eredménye:

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 2   Szabó Péter HUN 0   5,5 0,5 12,75
2 1   Semjeni Gyula HUN 0   5,5 0,5 12,75
3 4   Huszarik Nelli HUN 0   4,0 0,0 6,00
4 3   Bata Balázs HUN 0   2,0 1,0 2,00
5 6   Bagdi Zsuzsa HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 2,0 1,0 2,00
6 5   Bagdi Zsofia HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 2,0 1,0 2,00
7 7   Mészáros Lilla HUN 0   0,0 0,0 0,00

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

 

 

A 12 éven aluliak versenyében Bodnár Roland II., míg Szegedy Mátyás a IV. és Kovács László az V. helyen végzett!

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 1   Schwarczenberger Csongor HUN 1788   5,5 0,0 20,5
2 5   Bodnár Roland HUN 1267   5,0 0,0 21,5
3 6   Fésüs Marcell HUN 1257   4,0 0,0 24,5
4 4   Szegedy Mátyás HUN 1270 Szatmárnémeti 4,0 0,0 22,5
5 3   Kovacs Laszlo HUN 1414 Debreceni Sakkiskola Egyesület 4,0 0,0 19,0
6 2   Kovacs Mate HUN 1419 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 4,0 0,0 18,5
7 18   Polik Zalan HUN 0   4,0 0,0 16,5
8 7   Varga Mátyás HUN 1199 Bajnok Sakkiskola 3,5 0,0 17,5
9 19   Pósa Levente HUN 0   3,0 0,0 20,0
10 10   Kiraly Lilla Virág HUN 0   3,0 0,0 19,0
11 15   Németh Márk HUN 0   3,0 0,0 17,0
12 17   Plentri Panna HUN 0   3,0 0,0 17,0
13 13   Kálnai Márton HUN 0   3,0 0,0 16,0
14 8   Szatmári Gergő Gyula HUN 1051 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 2,0 0,0 18,0
15 12   Koszkócsák Dzsenifer HUN 0   2,0 0,0 16,5
16 11   Kis Alina Zita HUN 0 Árpád Vezér Ált.Isk. 2,0 0,0 15,0
17 9   Böjtös Attila HUN 0 Kossuth Gy.Ál.Isk. 2,0 0,0 15,0
18 14   Nagy Ivett HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 2,0 0,0 12,5
19 16   Peterman László HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 1,0 0,0 14,0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

 A 10 éven aluliak csoportjában Tóth Dávid az I., míg Buzsik Máté a III. helyen végzett!

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City  TB1   TB2   TB3 
1 13   Tóth Dávid HUN 0 Szoboszlói Úti Ált.Isk. 5,5 0,0 18,5
2 5   Magyar Gergő HUN 0   5,0 0,0 24,0
3 1   Buzsik Máté HUN 0   4,5 0,0 20,5
4 11   Szaniszló Milán HUN 0   4,0 1,0 20,0
5 12   Tarsoly Andor HUN 0   4,0 0,0 15,5
6 14   Viszokai István HUN 0   3,0 0,0 19,5
7 6   Máté Bence HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 3,0 0,0 19,0
8 10   Pósa Réka HUN 0   3,0 0,0 18,5
9 9   Papp Máté HUN 0 Kölcsey Ref. Tanítóképző Ált.I 2,5 0,0 11,5
10 4   Lestyan-Goda Vanda HUN 0 Szarvas 2,0 0,0 23,5
11 3   Váradi Anett HUN 0   2,0 0,0 15,5
12 8   Oláh Blanka HUN 0 Hajdúszoboszlói Sakkiskola 2,0 0,0 15,0
13 2   Erdődi Zsuzsanna HUN 0   1,0 0,0 15,5
14 7   Nógrádi Richárd HUN 0   0,5 0,0 15,5

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

 

 

A 8 éven aluliak versenyében Gencsi Dávid Sándor végzett az élen, míg Pető Dávid III. lett!

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg  TB1   TB2   TB3 
1 3   Gencsi Dávid Sándor HUN 0 6,5 0,5 1
2 5   Juhász Edmond HUN 0 6,5 0,5 2
3 2   Pető Dávid HUN 0 5,0 0,0 0
4 4   Bíró Szilárd HUN 0 4,0 0,0 0
5 1   Babecz Áron HUN 0 2,5 0,5 0
  6   Rontó Balázs HUN 0 2,5 0,5 0
7 8   Szász Ádám HUN 0 1,0 0,0 0
8 7   Styec Laura HUN 0 0,0 0,0 0

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Manually input (after Tie-Break matches)

 

 

A kezdő csoport eredménye:

 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg  TB1   TB2   TB3 
1 6   Lendvai Dávid Attila HUN 0 5,5 0,0 20,5
2 9   Pósán Botond HUN 0 4,5 0,0 19,5
3 3   Bubán Tamás HUN 0 4,0 1,0 19,0
4 1   Aczél Milán HUN 0 4,0 0,0 17,5
5 10   Szentjóbi Máté HUN 0 3,0 0,0 20,0
6 5   Kacsándi Kata HUN 0 3,0 0,0 19,0
7 4   Fürjész Csongor HUN 0 3,0 0,0 18,0
8 2   Balázsi István HUN 0 2,5 1,0 18,0
9 7   Nagy Regina HUN 0 2,5 0,0 12,0
10 11   Telepóczki Máté HUN 0 2,0 0,0 18,0
11 8   Németh Hédi HUN 0 2,0 0,0 16,5

Annotation:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)