Jakab Kincső és Szegedy Mátyás sikere a Román Ifjúsági Sakkbajnokságon!

 

Jakab Kincső a 18 éven aluli lányok mezőnyében, hagyományos, hosszú partikban, 7 pontot szerzett, ami a 3. helyet jelentette számára, ugyanannyi pontot szerezve, mint az első két helyezett:

 

Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk.   Name 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 WCM Stanciu Andreea-Briana 10b1 4w1 3b½ 5w½ 2b½ 6w½ 11b1 7w1 9b1 7,0 35,0 32,25 34,0 44,5 0
2 WCM Hrib Andrada-Ioana 9b1 5w1 6b½ 3w½ 1w½ 4b½ 12w1 8b1 10w1 7,0 35,0 31,75 34,0 44,5 0
3 WCM Jakab Kincso 8w1 13b1 1w½ 2b½ 4w1 5b½ 7b1 11w1 6b½ 7,0 34,5 29,75 36,0 42,0 0
4 I Dumitras Teodora-Iarina 11w1 1b0 7w1 6w1 3b0 2w½ 9b1 5w1 12b1 6,5 34,5 26,50 30,0 44,0 0
5 WCM Cimpean Andra 7w1 2b0 13w1 1b½ 8w1 3w½ 10b1 4b0 -1 6,0 37,0 21,50 30,0 44,5 0
6 I Toba Andreea-Valentina 12b1 10w½ 2w½ 4b0 9w½ 1b½ 13b1 -1 3w½ 5,5 34,5 19,25 26,5 42,0 0
7 II Popa Andrada 5b0 9w½ 4b0 -1 12w1 8b1 3w0 1b0 11w1 4,5 32,0 12,25 20,0 41,5 0
8 II Radu Mihaela-Delia 3b0 12w1 11b½ 10w1 5b0 7w0 -1 2w0 13b1 4,5 28,5 9,50 21,5 36,0 0
9 II Bogdan Andrada-Ioana 2w0 7b½ 10b0 13w1 6b½ -1 4w0 12b1 1w0 4,0 32,0 9,25 18,5 39,5 0
10 I Bejan Clarisa-Iustina 1w0 6b½ 9w1 8b0 -1 11b½ 5w0 13w1 2b0 4,0 31,0 9,50 20,0 38,5 0
11 II Zoitanu Ioana 4b0 -1 8w½ 12b0 13b1 10w½ 1w0 3b0 7b0 3,0 31,0 6,00 18,5 38,5 0
12 FC Bancos Ileana-Camelia 6w0 8b0 -1 11w1 7b0 13w1 2b0 9w0 4w0 3,0 28,5 4,50 17,0 36,0 0
13 FC Lascu Florica -1 3w0 5b0 9b0 11w0 12b0 6w0 10b0 8w0 1,0 28,0 2,00 9,0 37,5 0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Fide Tie-Break
Tie Break4: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break5: Manually input (after Tie-Break matches)

 

 

 A 10 éven aluli fiúk mezőnyében másik növendékünk, Szegedy Mátyás a 15. helyet szerezte meg ugyanannyi ponttal, mint a 10. helyezett. Ez a helyezés - a 90 indulót figyelembe véve - igen előkelőnek számít! 

 

Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk.   Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 AIM Ulian Andrei-Octavian 1583 ROU 56w1 46b1 61w1 16b1 5b½ 2w½ 11w1 7b1 10w1 8,0 39,0 43,50 40,5
2 I Nastore Pavel-Alexandru 1814 ROU 60w1 57b1 17w1 11b1 10w1 1b½ 5b1 12w1 3b0 7,5 41,0 42,00 42,0
3 I Magold Filip 1425 ROU 44w1 62b1 25w½ 26b½ 28w1 16b0 27w1 19b1 2w1 7,0 35,5 36,50 34,5
4 I Neghiu Cristian-Andrei 1403 ROU 59w1 15b0 51w1 49b1 54w1 11b0 25w1 26b1 5w1 7,0 35,0 33,00 33,0
5 I Nicolae Dan-Stefan 1291 ROU 65b1 67w1 20b1 12b1 1w½ 10b1 2w0 6w1 4b0 6,5 42,5 35,50 38,5
6 II Radoi Matei 1609 ROU 39b1 53w1 27b1 10w0 25w½ 18b1 13w1 5b0 11b1 6,5 38,5 34,00 34,5
7 II Dumitru Luca-Serban 1445 ROU 67b0 52w1 39b1 50w½ 57b1 37w1 9b1 1w0 22b1 6,5 34,5 32,25 31,0
8 II Tiganescu Razvan-Ionut 1467 ROU 76w1 25b0 34w½ 31b1 61w1 29b½ 26w½ 17b1 16w1 6,5 34,5 30,50 30,0
9 II Botea David-Alexandru 1355 ROU 52b½ 33w1 45w1 54b½ 14w½ 46b1 7w0 44b1 26w1 6,5 33,5 30,25 32,0
10 II Filip Andrei 1486 ROU 31w1 14b1 19w1 6b1 2b0 5w0 30b1 28w1 1b0 6,0 42,0 33,00 35,0
11 II Dumitrescu Daniel 1471 ROU 40b1 35w1 50b1 2w0 27b1 4w1 1b0 16b1 6w0 6,0 41,0 31,50 35,0
12 II Cnejev Vladimir-Alexandru 1514 ROU 32b1 22w1 24b1 5w0 21w1 25b1 16w½ 2b0 13w½ 6,0 39,5 32,25 35,0
13 II Boeru Dragos-Matei 1402 ROU 42b0 65w1 32b1 57w½ 50b1 45w1 6b0 21w1 12b½ 6,0 34,5 28,50 29,5
14 II Balan Octavian 1229 ROU 79b1 10w0 77b1 30w1 9b½ 26b0 31w1 23w½ 28b1 6,0 34,5 27,00 29,5
15 II Szegedy Matyas 1196 ROU 85b1 4w1 16w0 21b0 59w½ 68b1 58w1 29b½ 30b1 6,0 32,5 26,50 28,5
16 II Taran Sebastian 1425 ROU 58b1 34w1 15b1 1w0 19b1 3w1 12b½ 11w0 8b0 5,5 42,0 30,50 34,5
17 II Mocan Radu-Adrian 1284 ROU 55b1 42w1 2b0 35w½ 48b½ 44w½ 33b1 8w0 51b1 5,5 34,5 25,75 28,5
18 II Boghici Mario-Bogdan 1316 ROU 36b0 55w½ 33b1 75w1 35b1 6w0 32b1 22w0 39b1 5,5 34,5 24,75 26,0
19 II Marginean Bogdan-Andrei 1259 ROU 89b1 48w1 10b0 63w1 16w0 54b1 37b1 3w0 23b½ 5,5 34,0 21,75 30,5
20 II Ciocani Iosif 1226 ROU 37b1 30w1 5w0 28b0 60w0 63b1 40w1 25b½ 46w1 5,5 33,5 26,00 26,0
21 II Antohi Rares-Nicusor 1284 ROU 74w1 45b0 59w1 15w1 12b0 58b½ 56w1 13b0 47w1 5,5 33,0 23,50 28,0
22 II Paraschiv Alexandru-Stefan 1228 ROU 86w1 12b0 47w½ 52b0 76w1 38b1 59w1 18b1 7w0 5,5 32,0 22,25 26,5
23 II Caea Lucas-Daniel 1306 ROU 45w0 66b1 31w½ 69b1 52w½ 56b½ 60w1 14b½ 19w½ 5,5 31,0 23,75 26,5
24 AFM Craita Alexandru-Stefan 1276 ROU 66w1 47b1 12w0 45b0 58w0 70b1 67w½ 59b1 44w1 5,5 29,0 22,25 25,5
25 II Lup Constantin-Ionel 1210 ROU 72b1 8w1 3b½ 68w1 6b½ 12w0 4b0 20w½ 36b½ 5,0 40,0 25,50 30,5
26 II Visanescu Dragos-Nicholas 1353 ROU 33b½ 87w1 75b1 3w½ 45b½ 14w1 8b½ 4w0 9b0 5,0 38,5 22,50 30,5
27 II Gorea Rares-Andrei 1279 ROU 41b1 36w1 6w0 67b1 11w0 64b1 3b0 34w½ 32b½ 5,0 36,5 22,50 28,5
28 II Militaru Mihai-Adrian 1279 ROU 47w0 84b1 64w1 20w1 3b0 52b1 29w1 10b0 14w0 5,0 35,0 21,00 28,0
29 II Halmajan Fabian-Mirel 1294 ROU 77b0 41w1 40b1 53w½ 55b1 8w½ 28b0 15w½ 34b½ 5,0 34,5 25,25 26,5
30 II Cosac Robert-Mihai 1287 ROU 70w1 20b0 44w1 14b0 67w1 40b1 10w0 62b1 15w0 5,0 34,5 20,50 27,0
31 II Milos Gabriel-Matei 1157 ROU 10b0 79w1 23b½ 8w0 75b1 50w1 14b0 48w1 37b½ 5,0 34,5 20,25 23,0
32 II Vitan Matei-Gabriel 1159 ROU 12w0 81b1 13w0 66b1 38w½ 61b1 18w0 55b1 27w½ 5,0 34,0 21,00 23,0
33 II Boatca Luca 1240 ROU 26w½ 9b0 18w0 87b1 47w1 49b1 17w0 60b½ 53w1 5,0 33,0 19,50 21,5
34 II Stan Anghel-Cristian 1197 ROU 71w1 16b0 8b½ 55w0 72b½ 41w1 64w1 27b½ 29w½ 5,0 32,5 22,50 23,5
35 II Dumitrascu Andrei-Cezar 1202 ROU 78w1 11b0 88w1 17b½ 18w0 55b+ 45b½ 36w½ 38b½ 5,0 32,5 16,50 26,0
36 II Mainov Stefan-Gabriel 1211 ROU 18w1 27b0 46w0 62b1 56w0 43w1 61b1 35b½ 25w½ 5,0 32,0 23,25 23,5
37 II Radu David (cr) 1351 ROU 20w0 74b1 56w1 46b½ 53w1 7b0 19w0 67b1 31w½ 5,0 32,0 19,25 25,5
38 III Calota Rares-Stefan 1178 ROU 43b0 83w1 53b0 51w1 32b½ 22w0 68w1 56b1 35w½ 5,0 30,5 19,25 22,0
39 II Cristea Matei-Alexandru 1163 ROU 6w0 80b1 7w0 74b1 64w0 66b1 54w1 53b1 18w0 5,0 30,5 17,50 23,0
40 II Sofrone David-Eduard 1155 ROU 11w0 86b1 29w0 71b1 63b1 30w0 20b0 54w1 65b1 5,0 30,5 17,50 22,0
41 III Pascu Darian-Horia 1108 ROU 27w0 29b0 81w1 44b0 73w1 34b0 71w1 64b1 62w1 5,0 29,5 18,50 18,0
42 II Tanase Andrei (p.) 1071 ROU 13w1 17b0 57w0 88b1 49w½ 53b½ 62w0 74b1 60w1 5,0 29,0 18,75 22,5
43 II Jitea Andrei-Cristian 1294 ROU 38w1 54b0 67w0 47b1 44w0 36b0 80w1 70b1 52w1 5,0 28,5 20,00 21,0
44 II David Andrei 1110 ROU 3b0 78w1 30b0 41w1 43b1 17b½ 46w1 9w0 24b0 4,5 37,0 20,25 24,0
45 III Tariceanu Victor 1195 ROU 23b1 21w1 9b0 24w1 26w½ 13b0 35w½ 46b0 49w½ 4,5 36,5 23,50 27,5
46 II Hejja Adam-Peter 1233 ROU 73b1 1w0 36b1 37w½ 68b1 9w0 44b0 45w1 20b0 4,5 34,5 19,00 26,0
47 III Ruse Vlad-Marian 1083 ROU 28b1 24w0 22b½ 43w0 33b0 72w1 57b1 63w1 21b0 4,5 34,0 19,25 21,5
48 IV Dragoi Albert-Marian 1067 ROU 49w1 19b0 62w1 61b½ 17w½ 60b½ 53w0 31b0 67w1 4,5 31,0 18,75 24,5
49 I Corbu George-Alexandru 1273 ROU 48b0 82w1 58b1 4w0 42b½ 33w0 69w1 52b½ 45b½ 4,5 30,5 16,75 22,0
50 II Pachitanu Matei 1270 ROU 84w1 88b1 11w0 7b½ 13w0 31b0 55w0 82b1 69w1 4,5 30,0 13,25 23,0
51 II Revnic Radu-Andrei 1191 ROU 83w1 68w0 4b0 38b0 69w1 74b1 52w½ 58b1 17w0 4,5 28,5 15,00 21,5
52 II Pataki Dragos-Ioan 1061 ROU 9w½ 7b0 87b1 22w1 23b½ 28w0 51b½ 49w½ 43b0 4,0 36,5 18,00 22,5
53 II Ionescu Mihail 1232 ROU 81w1 6b0 38w1 29b½ 37b0 42w½ 48b1 39w0 33b0 4,0 34,5 18,00 24,0
54 II Stanescu Tudor-Stefan 1288 ROU 63b1 43w1 68b½ 9w½ 4b0 19w0 39b0 40b0 81w+ 4,0 34,5 15,50 24,5
55 III Padurariu Dimitrie-Nicolas 1140 ROU 17w0 18b½ 76w1 34b1 29w0 35w- 50b1 32w0 57b½ 4,0 34,0 19,75 20,5
56 II Anusca David-Alexandru 1162 ROU 1b0 73w1 37b0 65w1 36b1 23w½ 21b0 38w0 59b½ 4,0 34,0 17,25 21,5
57 II Berechet Eduard-Mihai 1251 ROU 80w1 2w0 42b1 13b½ 7w0 59b0 47w0 73b1 55w½ 4,0 34,0 16,75 21,5
58 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1091 ROU 16w0 71b1 49w0 83b1 24b1 21w½ 15b0 51w0 61b½ 4,0 33,0 16,25 21,5
59 II Vasilescu Alexandru 1075 ROU 4b0 90w1 21b0 82w1 15b½ 57w1 22b0 24w0 56w½ 4,0 33,0 11,50 21,0
60 II Bindea Robert-Alexandru 1190 ROU 2b0 89w1 63b0 77w1 20b1 48w½ 23b0 33w½ 42b0 4,0 32,5 15,25 22,0
61 II Stanga Daniel 1277 ROU 82b1 77w1 1b0 48w½ 8b0 32w0 36w0 84b1 58w½ 4,0 30,5 12,25 22,5
62 II Crecan Dragos-Matei 1201 ROU 90b1 3w0 48b0 36w0 89b1 65w1 42b1 30w0 41b0 4,0 30,5 11,00 21,0
63 II Stingu Alin 1354 ROU 54w0 70b1 60w1 19b0 40w0 20w0 66b1 47b0 74w1 4,0 30,0 14,50 19,0
64 II Grosu Albert-Constantin 1064 ROU 68b0 85w1 28b0 79w1 39b1 27w0 34b0 41w0 80b1 4,0 29,5 13,50 20,0
65 II Covrig Raul-Alexandru 1162 ROU 5w0 13b0 73w1 56b0 71w1 62b0 78w1 76b1 40w0 4,0 29,0 13,00 17,0
66 IV Stan Vlad-Stefan (g.) 1070 ROU 24b0 23w0 90b1 32w0 77b1 39w0 63w0 78b1 76w1 4,0 28,5 9,00 15,0
67 II Grigore Radu-Andrei 1118 ROU 7w1 5b0 43b1 27w0 30b0 82w1 24b½ 37w0 48b0 3,5 36,5 16,75 21,5
68 II Chiu Vlad-Stefan 1370 ROU 64w1 51b1 54w½ 25b0 46w0 15w0 38b0 69b0 75w1 3,5 30,0 13,25 21,5
69 II Borza Alexandru-Ionut 1086 ROU 75w0 72b1 23w0 51b0 84w1 49b0 68w1 50b0 3,5 28,0 11,75 17,5
70 III Robu Calin-Damian 1151 ROU 30b0 63w0 79b0 81w1 78b1 24w0 72b1 43w0 71b½ 3,5 27,5 11,75 14,5
71 IV State-Ungureanu Nicolae-Vlad 1001 ROU 34b0 58w0 89b1 40w0 65b0 79w1 41b0 77w1 70w½ 3,5 27,5 9,75 13,5
72 II Soare Andrei 1004 ROU 25w0 76b½ 69w0 84b1 34w½ 47b0 70w0 83b½ 82w1 3,5 24,5 10,25 14,5
73 IV Marcu Andrei-Denis 1035 ROU 46w0 56b0 65b0 90w1 41b0 85w1 82b½ 57w0 83w1 3,5 24,0 6,25 12,5
74 III Stoica Matei-Gabriel 1130 ROU 21b0 37w0 78b1 39w0 79b1 51w0 75b1 42w0 63b0 3,0 29,5 9,00 15,0
75 FC Sachilaru Alexandru 1001 ROU 69b1 26w0 18b0 31w0 76b½ 74w0 89w1 68b0 3,0 27,5 9,25 16,5
76 II Gatej Luca 1147 ROU 8b0 72w½ 55b0 85w1 22b0 75w½ 88b1 65w0 66b0 3,0 27,0 7,25 15,0
77 III Saioc David 1182 ROU 29w1 61b0 14w0 60b0 66w0 78b0 86w1 71b0 84w1 3,0 26,0 10,00 13,0
78 III Constantinescu Andrei 1001 ROU 35b0 44b0 74w0 80b1 70w0 77w1 65b0 66w0 89b1 3,0 25,0 8,00 11,0
79 IV Moraru Angelo-Alin 1023 ROU 14w0 31b0 70w1 64b0 74w0 71b0 89b0 87w1 88b1 3,0 23,0 7,00 10,0
80 III Szabo Tamas 1038 ROU 57b0 39w0 83b0 78w0 90b1 87w1 43b0 85w1 64w0 3,0 23,0 4,50 11,0
81 IV Carp David-Albert 1024 ROU 53b0 32w0 41b0 70b0 86w0 90w1 87b1 88w1 54b- 3,0 22,5 5,50 9,0
82 IV Bardas Stefan-Dragos 1070 ROU 61w0 49b0 86w1 59b0 83w1 67b0 73w½ 50w0 72b0 2,5 25,5 6,75 13,5
83 FC Militaru Mihai-Gabriel 1001 ROU 51b0 38b0 80w1 58w0 82b0 89w1 84b0 72w½ 73b0 2,5 23,5 6,75 12,0
84 IV Mihaescu-Duta Vlad-Stefan 1054 ROU 50b0 28w0 85b½ 72w0 88w1 69b0 83w1 61w0 77b0 2,5 23,5 5,25 11,5
85 FC Antal Magor-Laszlo 1001 ROU 15w0 64b0 84w½ 76b0 87w½ 73b0 90w1 80b0 86b½ 2,5 20,5 3,50 9,5
86 IV Gheorghe Andrei-Calin 1013 ROU 22b0 40w0 82b0 89w0 81b1 88w0 77b0 90b1 85w½ 2,5 20,0 4,75 7,5
87   Bora Gut Ianis 1001 ROU 26b0 52w0 33w0 85b½ 80b0 81w0 79b0 90w1 2,0 25,5 3,50 8,0
88 FC Sandor Denis-Raul 1001 ROU -1 50w0 35b0 42w0 84b0 86b1 76w0 81b0 79w0 2,0 25,0 4,50 13,0
89 III Maris Andrei-Ionut 1046 ROU 19w0 60b0 71w0 86b1 62w0 83b0 79w1 75b0 78w0 2,0 23,0 5,50 9,0
90   Molnar Ruben 1001 ROU 62w0 59b0 66w0 73b0 80w0 81b0 85b0 86w0 87b0 0,0 23,0 0,00 0,0

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Tie Break3: Fide Tie-Break